Divas mazzināmas iniciatīvas grupas apņēmušās savākt parakstus 13.Saeimas atsaukšanai 2

Ceturtdien, 14.novembrī, notiks Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) sēde, kurā skatīs divus iesniegumus no mazzināmām iniciatīvas grupām, kas ir apņēmušās sākt vākt parakstus par 13.Saeimas atsaukšanu.

Kā aģentūru LETA informēja CVK pārstāve Laura Zaharova, CVK ir saņēmusi divus iesniegumus - no biedrības "Varu Latvijas tautai" un Centra partijas - par iniciatīvas grupas reģistrēšanu ar mērķi organizēt parakstu vākšanu, lai sāktu likumā paredzēto procedūru Saeimas atsaukšanai.

Arī mediķu arodbiedrība ir solījusies organizēt parakstu vākšanu Saeimas atlaišanai, ja nākamā gada budžetā netiks iestrādātas tās vēlmes par būtiskāku finansējuma pieaugumu veselības aprūpes nozarē, kas ļautu ievērojamāk celt medicīnas personāla algas.

Lemjot par iniciatīvas grupas reģistrēšanu, CVK jāpārbauda, vai iesnieguma iesniegšanas dienā nav stājies spēkā Satversmē noteiktais termiņš, kad nevar ierosināt tautas nobalsošanu par Saeimas atsaukšanu - gadu pēc Saeimas sanākšanas vai gadu pirms Saeimas termiņa beigām. Abi dokumenti iesniegti, ievērojot šo Satversmes nosacījumu.

Lai izmantotu tiesības rosināt Saeimas atsaukšanu, ierosinājuma autoriem CVK jāreģistrē iniciatīvas grupa un 12 mēnešu laikā no dienas, kad iniciatīvas grupa reģistrēta, jāsavāc un jāiesniedz CVK ne mazāk kā vienas desmitās daļas jeb vairāk nekā 150 000 vēlētāju parakstu.

Katram vēlētāja parakstam šo 12 mēnešu laikā jābūt apliecinātam pie zvērināta notāra, dzīvesvietas deklarēšanas vietā pašvaldībā, bāriņtiesā, kura veic notariālas darbības, vai novadā pie pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītāja. Parakstus var vākt arī elektroniski portālā "www.latvija.lv".

Kā ziņots, CVK iepriekš atteica reģistrēt šādu pašu iesniegumu biedrībai "Varu Latvijas tautai", jo vēl nebija pienācis 7.novembris, kad pagāja gads kopš 13.Saeimas sanākšanas.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Latvijas ziņas