Dombrovskis līdztekus EK viceprezidenta amatam varētu kļūt arī par tirdzniecības komisāru

Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Valdis Dombrovskis (JV) izvirzīts kā kandidāts tirdzniecības komisāra amatam, otrdien paziņoja EK prezidente Urzula fon der Leiena. Dombrovskis veica tirdzniecības komisāra pienākumus kopš 26.augusta, kad no amata atkāpās iepriekšējais tirdzniecības komisārs Fils Hogans, jo viņš savā dzimtajā Īrijā bija pārkāpis Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus.

Savukārt Īrijas izvirzītajai pārstāvei darbam EK, Eiropas Parlamenta (EP) pirmajai viceprezidentei Mairedai Makginesai Leiena nolēmusi uzticēt finanšu pakalpojumu, finanšu drošības un kapitāla tirgu komisāres amatu.

Kā aģentūru LETA informēja EK pārstāvniecības Latvijā pārstāve Kristīne Liepiņa, abus komisāra amatu kandidātus būs jāuzklausa un jāapstiprina Eiropas Parlamentam.

Dombrovskis, kura viceprezidenta amata oficiālais nosaukums ir "priekšsēdētājas izpildvietnieks" un kura atbildības jomas šajā postenī ir ekonomika cilvēku labā un tirdzniecība, varētu "uzņemties atbildību par tirdzniecības portfeli" un kopā ar ekonomikas komisāru Paolo Džentiljoni no Itālijas turpinās pārstāvēt EK eirogrupā, preses brīfingā Briselē norādīja Leiena.

Dombrovskis mikroblogošanas vietnē "Twitter" uzsvēris, ka ir pagodināts saņemt nomināciju tirdzniecības komisāra amatam. "Esmu gatavs strādāt, lai aizstāvētu Eiropas Savienības intereses starptautiskajā tirdzniecībā, un turpinot darbu kā EK priekšsēdētājas izpildvietnieks ekonomikas jautājumos," viņš norādījis.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas