Dumpis mudina iedzīvotājus iespēju robežās strādāt no mājām 3

Sakarā ar Covid-19 izplatības pieaugumu darbiniekiem būtu pēc iespējas jāstrādā no mājām, savukārt slimnīcās un sociālās aprūpes iestādēs jāierobežo apmeklētāju skaits un stingri jāievēro sejas masku lietošana, aģentūrai LETA pauda Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis.

Viņš uzsvēra, ka darbā būtu jāizvairās no sapulcēm, kurās piedalās liels cilvēku skaits un nav iespējams nodrošināt distancēšanos. Ar būtiski paaugstinātu inficēšanās risku ir saistītas arī kopīgas jubileju svinēšanas kolektīvos un pusdienošana kopā ar kolēģiem, skaidroja infektologs.

Lai izvairītos no kolektīvas inficēšanās, klātienes darbā būtu jāstrādā tikai nelielās komandās, viņš teica. "Varētu rekomendēt pielietot elastīgāku darba laiku, lai izvairītos no cilvēku vienlaicīgas drūzmēšanās," atzīmēja Dumpis.

Viņš tostarp norādīja, ka augstskolās klātienē vajadzētu darīt tikai to, ko nav iespējams kvalitatīvi nodrošināt distancēti. Savukārt slimnīcās un sociālās aprūpes iestādēs, vadoties pēc infektologa paustā, jāierobežo apmeklētāju skaits un stingri jāievēro masku lietošana.

Gadījumā, ja sabiedriskais transports ir pārpildīts un nav iespējams ievērot distanci, kas ir lielāka par vienu metru, infektologs rekomendē masku vai kvalitatīvu sejas aizsegu lietošanu. Tas pats attiecas arī uz tālbraucēju autobusiem un vilcieniem.

"Te gan jāuzsver, ka ir ārkārtīgi svarīgi maskas lietot pareizi - deguns nedrīkst būt ārā, arī nēsājot masku ap kaklu mērķis netiks sasniegts," skaidroja eksperts, piebilstot, ka pirms un pēc maskas uzlikšanas ir jādezinficē rokas.

Kā vēstīts, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati liecina, ka pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēts 31 saslimšanas ar Covid-19 gadījums, no kuriem vairums jeb 17 ir saistīti ar uzņēmumu Kuldīgā.

SPKC dati liecina, ka pēdējās septiņās dienās Latvijā ir reģistrēti 127 jauni inficētie, kas ir lielākais skaits vienas nedēļas laikā kopš marta beigām un aprīļa sākuma, kad no 30.marta līdz 5.aprīlim reģistrēja 186 jaunus infekcijas gadījumus.

Patlaban kopumā ir 307 aktīvi saslimšanas ar Covid-19 gadījumi, kas ir lielākais skaits kopš 6.maija, kad valstī bija 419 aktīvi saslimšanas gadījumi.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Aija

Šis cilvēks ir tālu no reālās situācijas dzīvē. Ja jums darbā ir savs kabinets un zem dibena darba mašīna,tad mēs gudri mākam pamācīt. Vai maz apzināties,cik ir tādu darbu,ko nevar veikt no mājas? Kādu distanci var ievērot,ja jāstrādā plecu pie pleca. Jo citādi vienkārši nevar. Vai tiešām ne tu laukos bijis,ne pilsētā ārpus sava darba? Nu paskaties kaut vai veikalos vai ēdnīcās,kā cilvēki strādā!!!
Un vienreiz beidzat tērēt tās ārprāta naudas. Vai tad nu tādi speciālisti nesaprot,kā vīruss tā vienkārši neaizies,atverot durvis. Un rītā vairs nebūs. To pat saprot bērni. Ar to būs jāsadzīvo visu atlikušo mūžu. Tāpat kā ar visiem vīrusiem. Un tāpat kā ar gripu,nepotēsies visi ,tā arī ar šo,nu nepotēsies!!! Ar varu tak nevilks.
Bail padomāt,kā Latvija tiek gremdēta arvien dziļāk.
Bet kā Kariņš teica--- mums ir daudz naudas,mums ir ĻOTI daudz naudas.
Tikai aizmirsa pateikt,kā tā ir SVEŠA NAUDA. Un tā būs jāatdod.

pirms 23 dienām, 2020.09.26 18:33

Pārdomas to Aijai

Ja būtu informēta, kas notiek kaimiņos un pasaulē, tad priecātos, ka Covid-19 izplatības sakarā mēs Latvijā dzīvojam kā Dieva ausī:))). Jaunas saslimšanas vairuma gadījumos rada infekcijas ievešana no ārvalstīm. Lai LV nepielīdzinātos ārvalstīm, ir jāievēro vadošo infektologu ieteikumi. Jā, ir darbi un arī Rīgā sabiedriskajā transportā max stundās, kad culvēki ir saspiesti kā siļķes mucā. Tad vnk lieto sejas masku, nevis rūgsti par dzīves grūtībām:))) Sargi sevi un Dievs tevi sargās.

pirms 23 dienām, 2020.09.27 11:14

!!!

Nu tu samuldējies! Latvijā arī jau "rekordskaitļi".

pirms 20 dienām, 2020.09.30 16:52

Latvijas ziņas