Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Eiropas Komisija sāk ES mēroga sabiedrisko apspriešanu par Eiropas Vēža uzveikšanas plānu

4.februārī, Pasaules pretvēža dienā, Eiropas Komisija sāk ES mēroga sabiedrisko apspriešanu par Eiropas Vēža uzveikšanas plānu. Šī apspriešana palīdzēs iezīmēt konkrētas plāna aprises, noskaidrot, kādām jomām pievērsties būtu vissvarīgāk, un apdomāt tālākās rīcības iespējas. Eiropas Savienībā vēzis ik gadu tiek diagnosticēts 3,5 miljoniem cilvēku. Tā ir smaga veselības problēma, kas tieši skars 40 % ES iedzīvotāju un kam ir liela ietekme uz Eiropas veselības aprūpes sistēmu darbību un valstu ekonomiku. Tomēr līdz 40 % vēža gadījumu varētu būt novēršami cēloņi, līdz ar to iespējas rīkoties un potenciāls samazināt vēža gadījumu skaitu Eiropas Savienībā ir milzīgs.

Sabiedriskās apspriešanas mērķis ir ES iedzīvotājiem un ieinteresētajām personām dot iespēju dalīties pieredzē un paust viedokli par to, kā Eiropas Savienībā šo jautājumu vislabāk risināt. Apspriešanas rezultāti palīdzēs ieskicēt Eiropas Vēža uzveikšanas plāna aprises un viesīs skaidrību, kādos virzienos plānot tālāko rīcību. Apspriešana ilgs divpadsmit nedēļas. Līdztekus sabiedriskajai apspriešanai Komisija šodien izziņo arī apspriešanu par plāna ceļvedi, un tā ilgs četras nedēļas.

Līdz jūlijam konkrēti plāna elementi tiks apspriesti arī ar dalībvalstīm, turklāt notiks arī mērķtiecīgas apspriedes ar ieinteresētajām personām. Eiropas Vēža uzveikšanas plāns tiks publiskots līdz gada beigām.


Pievieno komentāru

Latvijas ziņas