Eiropas Savienībā 70 procenti pieaugušo iedzīvotāju ir pilnībā vakcinēti 1

Eiropas Savienība ir sasniegusi izšķirošu starpposma mērķrādītāju – 70 % pieaugušo iedzīvotāju tagad ir pilnībā vakcinēti. Kopumā vairāk nekā 256 miljoni pieaugušo ES ir saņēmuši pilnu vakcinācijas kursu. Jau pirms septiņām nedēļām priekšlaikus tika sasniegts Komisijas nospraustais mērķrādītājs: līdz jūlija beigām nodrošināt dalībvalstīm pietiekami daudz vakcīnu devu, lai pilnībā vakcinētu 70 % pieaugušo ES iedzīvotāju. Par to informē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā. 

Par veselību un pārtikas drošumu atbildīgā komisāre Stella Kirjakidu: “Esmu ļoti gandarīta, ka šodien esam sasnieguši mērķi līdz vasaras beigām vakcinēt 70 % ES pieaugušo. Tas ir ES un tās dalībvalstu kopīgs sasniegums, kas parāda, kas ir iespējams, sadarbojoties solidāri un koordinēti. Mūsu centieni vēl vairāk palielināt vakcināciju visā ES turpināsies pilnā sparā. Mēs turpināsim atbalstīt jo īpaši tās dalībvalstis, kuras joprojām saskaras ar problēmām. Mums jāpanāk pūļa imunitāte un jānovērš jaunu variantu ienākšana, un, lai to izdarītu, vakcinācijai jāuzvar sacensībā ar jaunu variantu rašanos.”

Eiropas Komisija līdz šim ir nodrošinājusi līdz pat 4,6 miljardiem Covid-19 vakcīnu devu, un notiek sarunas par papildu devām. Komisija arī sadarbojas ar nozari, lai palielinātu vakcīnu ražošanas jaudu. Tajā pašā laikā Komisija ir sākusi strādāt pie jauno variantu apkarošanas ar mērķi plašā mērogā ātri izstrādāt un ražot efektīvas vakcīnas pret šiem variantiem. Uz šiem draudiem palīdz reaģēt HERA inkubators.

Plašāka informācija:  https://bit.ly/2V40iMY

 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Janka

Urrā! Mērķis ir sasniegts un varat cirku beigt!

pirms mēneša, 2021.09.01 15:06

Latvijas ziņas