Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

EP deputāti aicinās novērst darba algas atšķirības starp dzimumiem 1

EP deputāti mudinās Komisiju novērst darba algas atšķirības starp dzimumiem Eiropas Savienībā, nosakot juridiski saistošus pasākumus.

Ceturtdien EP deputāti apkopos 13. janvāra debašu ierosinājumus rezolūcijā, aicinot Komisiju un dalībvalstis pilnībā novērst atalgojuma atšķirības starp dzimumiem, stingri īstenot vienlīdzīga atalgojuma principu un ierosināt tiesību aktus, kas palielina algu pārredzamību.

Lai arī ES līgums nosaka, ka par vienādu darbu jāsaņem vienāda alga, vidējā atalgojuma atšķirība starp dzimumiem Eiropas Savienībā joprojām ir 16%, turklāt ar ievērojamām atšķirībām starp dalībvalstīm.

Situācija vēl vairāk pasliktinās, sievietēm aizejot pensijā: viņu pensija ir par aptuveni 37% mazāka nekā vīriešiem.

Komisijas priekšsēdētāja Ursula fon der Leiena savās politiskajās pamatnostādnēs 2019.–2024. gadam solīja novērst minētās atšķirības, īstenojot jaunu dzimumu līdztiesības stratēģiju. Arī jaunā līdztiesības komisāre Helēna Dalli paziņojusi par darbībām, lai ieviestu juridiski saistošus atalgojuma pārredzamības pasākumus šīs Komisijas pirmajās 100 dienās.

Balsojums: ceturtdien, 30. janvārī

Pievieno komentāru

Komentāri 1

spriidiic

Ja maksā vienādu algu , bet vidējais atalgojums ir atšķirīgs , tas nozīmē , ka augsta atalgojuma profesijās ir mazs sieviešu un meiteņu īpatsvars . Tām aktīvāk jāmeklē darbs mežistrādē , celtniecībā , u.tml.. Labi pelna augstkāpēji , lidotāji , sportisti-profesionāļi , ūdenslīdēji , skursteņslauķi ... .
Citādi sanāk kā parasti , kad uz 2. stāvu jāuznes klavieres , nekur nevar atrast vienlīdzīgas samaksas aktīvistes .

pirms 2 mēnešiem, 2020.01.29 13:17

Latvijas ziņas