EP deputāti nobažījušies par budžetu, klimata pārmaiņām un “Brexit”

EP deputāti prasa ES līderiem steidzami rīkoties, lai glābtu finansējumu ES programmām, novērstu klimata pārmaiņas un nepieļautu Brexit bez vienošanās.

Nākamnedēļ Briselē paredzēta ES valstu un valdību līderu jeb Eiropadomes sanāksme.


EP deputāti oktobra minisesijas atklāšanā Briselē ES vadītājiem pieprasīja nodrošināt, lai nepārtrūktu finansējuma plūsma ES atbalstītajām programmām, ja neizdosies laikā vienoties par ES nākamo daudzgadu budžetu.


Viņi arī aicināja steidzami pieņemt lēmumus par klimata pārmaiņu novēršanu, lai varētu laikus īstenot Parīzes klimata nolīguma mērķus.


Attiecībā uz Brexit lielākā daļa EP runātāju nosodīja pašreizējo savstarpējo “rādīšanu ar pirkstiem”, kas norisinās starp ES un Lielbritānijas valdībām, Lielbritānijas valdības nostāju, kā arī pieprasīja novērst potenciāli postošās sekas, kas rastos, ja Brexit izstāšanās notiktu bez izstāšanās līguma.


Šos aicinājumus EP deputāti pauda klātesošajām Eiropas vadošajām amatpersonām - Somijas Eiropas lietu ministrei Titti Tupurainenai, kas pārstāvēja ES prezidenvalsti Somiju, Komisijas priekšsēdētājam Žanam-Klodam Junkeram un ES galvenajam Brexit sarunvedējam Mišelam Barnjē.


Atklāšanas uzrunas: Titti Tupurainena, Žans-Klods Junkers un Mišels Barnjē


EP deputātu runas - politisko grupu līderi.


Titti Tupurainenas noslēguma piezīmes ES padomes prezidentvalsts Somijas vārdā


Debates pilnā apjomā var noklausīties šeit.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas