Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

EP prasīs stingrākus noteikumus par kopīgo lādētāju un elektronikas atkritumiem 3

Parlaments ceturtdien balsos par rezolūciju, kurā aicina patērētājiem nodrošināt kopīgus mobilo ierīču lādētājus un samazināt elektronikas atkritumu apjomu.

Ir jāizmanto izdevība un jāīsteno risinājums, kas vienlaikus nāk par labu gan patērētājiem, gan videi, EP deputāti uzsvēra 13. janvāra plenārsēdes debatēs.

Deputāti vēlas prasīt Komisijai veikt konkrētas darbības, piemēram, izstrādāt kopīga lādētāja standartu un pasākumus elektronikas atkritumu pārstrādei. Daži arī aicina jaunus tālruņus un lādētājus pārdot atsevišķi.

Kopīgā lādētāja vēsture

ES likumdevēji 2014. gada Radioiekārtu direktīvā aicināja izstrādāt vienotu lādētāju un uzdeva Komisijai to nodrošināt ar deleģētu aktu.

Tomēr pašlaik kļuvis skaidrs, ka Komisijas izvēlētā pieeja — “iedrošināt” nozares uzņēmējus izstrādāt vienotus lādētājus — neatbilst likumdevēju mērķiem. Brīvprātīgie nolīgumi starp dažādiem nozares dalībniekiem nav snieguši vēlamo rezultātu.

Zināms progress šajā jomā ir panākts: 2009. gadā tirgū bija vairāk nekā 30 lādētāju veidu, kamēr pašlaik visbiežāk izplatīti tikai trīs lādētāju tipi.

Saskaņā ar aplēsēm pašreizējie lādētāji gadā rada vairāk nekā 50 000 miljonus tonnu elektronikas atkritumu, vidēji vairāk nekā 6 kg uz vienu cilvēku. Savukārt Eiropā, piemēram, 2016. gadā radīts 12,3 miljoni tonnu atkritumu, kas atbilst vidēji 16,6 kg uz vienu iedzīvotāju.

Balsojums: ceturtdien, 30. janvārī

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Uldis

Ļoti prātīgi, pareizi ! Apsveicama ideja!

pirms 4 mēnešiem, 2020.01.29 13:15

ss

Kāpēc aug atkritumu cena ja atkritumi tiek gāzti kaudzē

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.12 13:33

ff

Arī šķirotie atkritumi tiek sajaukti kopā

pirms 4 mēnešiem, 2020.02.12 13:34

Latvijas ziņas