ES Digitālo zaļo sertifikātu Latvijā ieviesīs līdz jūnija vidum 8

Lai nodrošinātu Digitālā zaļā sertifikāta risinājuma ieviešanu Latvijā, valdība šodien, 20. aprīlī, atbalstīja Veselības ministrijas ieceri deleģēt Nacionālo veselības dienestu (NVD) kā nacionālā līmeņa projekta izstrādātāju un virzītāju.

Plānots, ka NVD sadarbībā ar Iekšlietu ministriju nodrošinās risinājumu izveidi saskaņā ar noteiktajām prasībām.

Sertifikātu plānots ieviest līdz šā gada jūnija vidum un tā darbības ilgums paredzēts 12 mēnešus no atbilstošo ES regulu spēkā stāšanās.

Lai atbalstītu Digitālā zaļā sertifikāta ieviešanu ES dalībvalstīs, Eiropas Komisija ir paredzējusi šim nolūkam izmantot Ārkārtas atbalsta instrumenta (Emergency Support Instrument) finanšu līdzekļus. Lai saņemtu finansējumu dalībvalstīm jāiesniedz projektu pieteikumi.

Jau vēstīts, ka lai sekmētu drošu brīvu pārvietošanos ES Covid-19 pandēmijas laikā, šā gada 17. martā Eiropas Komisija publicēja priekšlikumu pakotni Digitālā zaļā sertifikāta izveidei.

Digitālā zaļā sertifikāta ietvars paredz to izdot papīra vai digitālā formā (atbilstoši pieprasījumam), verificēt un akceptēt jebkuru no trīs veidu sertifikātiem:

  • vakcinācijas sertifikāts, kas apliecina, ka sertifikāta turētājs ir vakcinēts pret Covid-19;

  • testēšanas sertifikāts, kurā norādīts sertifikāta turētāja saņemtais rezultāts un datums, kurā veikts Covid-19 tests;

  • pārslimošanas sertifikāts, kas apliecina, ka sertifikāta turētājs saskaņā ar pozitīvu Covid-19 testu ir pārslimojis SARS-CoV-2 infekciju.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Ance

Kurš ir gudrs un domā par veselību,tas potēsies.
Bet jautājums ir cits. Ja Kariņš domā beigt atbalstu krīzes sakarā,tad nevar būt nekādi aizliegumi. Jāatļauj cilvēkiem darīt savs darbs. Jo kā viņš to iedomājas? Kā cilvēki dzīvos bez iztikas līdzekļiem?
Reizēm dusmas sanāk,klausoties. Redziet,viņš skeptiski skatoties uz visa atvēršanu!!! Pats gan saņem savus tūkstošus,viņam bēda maza,kā tu dzīvo!!!
Kā viņiem nav kauna vispār kaut ko vēl spriest? Gads apkārt un nekas nemainās.
Bet vēl par vakcīnu runājot. Būs tāpat kā ar gripas poti. Kas gribēs kaut kur ceļot,būs jāpieņem kā fakts. Uz vietas esošajiem--- tad jau redzēs.
Bet no savas pieredzes varu teikt,esmu atskatījusies ģimenē no astmas slimniekiem,kā mokās ar elpu. Vīrs tēvs pat nomira tādā lēkmē. Paldies,negribu.
Jā, piekrītu. Jaunas zāles. Un tomēr,es ticu zinātniekiem. Nē par velti ārsti saka,nelasīt pacientiem zāļu anotācijas,jo tās domātas ārstiem.
Citādi būs kā mums pazīstamu vienu ģimeni. Visu mūžu neslimojuši,tagad vecumā ir vajadzīgas zāles . Neapskaužu ārstu,kas tik viss nav tam jāuzklausa,jo---- ir izlasīta anotācija. Nebrīnīšos,ja kādreiz ārsts noliek klausuli un nerunā,jo tas nav izturams!!!!!

pirms mēneša, 2021.04.21 10:43

?

Domā, ka sapotēsies un paliksi gudrāka?

pirms mēneša, 2021.04.21 11:53

Atbilde

Cik nu gudrāka,man pietiks ar divām augstākajām. Bet tāds muļķa mierinājums ka nenomiršu. Jo līdz šim neesmu vīlusies ārstos. Pat bez neviena kukuļa. Apmierināts? ( a).

pirms mēneša, 2021.04.21 13:22

?

Neviens normāls cilvēks neļaus sev durt nepārbaudītu draņķi!

pirms mēneša, 2021.04.21 15:47

Anna

Mūsu kolektīvā ir vairāki vecāki cilvēki,kam nav datora un interneta. Katru nedēļu testē, bet atsūta īsziņu ,kur nav rakstīts ,vai pozitīvs vai negatīvs.
Ko tas nozīmē? To,kā cilvēks varbūt slims,pašam nezinot iet vai brauc ar sabiedrisko uz darbu un staigā. Kamēr darba devējs saņem papīru par darbiniekiem.
Vai tiešām to nevar uzrakstīt īsziņā,lai var operatīvi rīkoties,ja gadījumā kas....? Mēs tak jau ierakstam savu numuru tajā pavadvēstulē. Kas traucē to izdarīt?

pirms mēneša, 2021.04.21 13:30

Ārija

Ka jūs tā sakāt,tad atcerējos,kā vakar Dzirkstelē lasīju žurnālistes sleju. Pilnīgi pareizi. Mēs esam ļoti apdalīti tikai tāpēc,kā nav datora. Man pat gribētos teikt,kā vispār neko nezinām.
Lai ko parunātu ar kolēģiem,viņi brīnās,kā nezini,tas tak bija feisbukā vai draugos.
Gribas teikt,nolaižamies no augstumiem. Nav,nav visiem tādu "" zvēru"" mājā.
Ir cilvēki,kam nepatīk zīmēties,būt tur. Tāpat kā tagad žēloties ka nav kas strādā un pārmest,kā saņem dīkstāves pabalstu. Bet tas ir tāpēc lai saglabātu varbūt savu darba vietu. Nevis negribēšanu strādāt.
Un vēl ir pierādījies ka tie ,kas kliedz,kā nav strādnieku, varbūt jāpadomā,vai tiešām tu cilvēku turi par cilvēku? Vai tu nodrošini cilvēkam gan darbu,gan atpūtu? Vai maksā nodokļus,,vai ir kārtīgs atvaļinājums? Daudz jautājumu uz kuriem jāatbild,lai būtu labi darbinieki. Tādas pārdomas.

pirms mēneša, 2021.04.21 14:28

Atbilde ?

Nu tad dzīvosi savā stikla skapī,tāpat vajadzēs potēties. Jo vīruss paliks uz mūžīgiem laikiem. Un jāsaprot ka bezgalīgi dzīvi nevarēs apstādināt.
It īpaši ja Kariņš vairs netaisās maksāt dīkstāves pabalstus. Tas nozīmē ka būs jāsāk strādāt, bet lielie kolektīvi noteikti prasīs potēties..

pirms mēneša, 2021.04.21 21:07

Otto

Jāsāk dzīvot!Potējieties!Beidziet klausīties tos vakcīnu noliedzējus.Kad viņi saslims,tad brēkdami skries uz slimnīcu!

pirms mēneša, 2021.04.22 15:08

Latvijas ziņas