Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

''Eurostat'': Latvijā oktobrī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šogad oktobrī bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā (ES) un eirozonā vidēji, liecina piektdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.

Gada inflācija Latvijā oktobrī bijusi 2,2%. Augstāka inflācija pagājušajā mēnesī bijusi Rumānijā (3,2%), Ungārijā (3%), Slovākijā (2,9%), Nīderlandē (2,8%), Čehijā (2,6%) un Polijā (2,3%). Pēc Latvijas seko Zviedrija un Bulgārija (abās valstīs 1,6%), Lielbritānija, Slovēnija un Lietuva (visās valstīs 1,5%), kā arī Malta un Igaunija (abās valstīs 1,4%).

Oktobrī salīdzinājumā ar 2018.gada desmito mēnesi inflācija reģistrēta visās ES dalībvalstīs, izņemot Kiprā, Grieķijā un Portugālē, kur patēriņa cenas gada griezumā saruka attiecīgi par 0,5%, 0,3% un 0,1%. Austrijā gada laikā patēriņa cenas kāpušas par 1%, Somijā, Francijā un Vācijā par 0,9%, Luksemburgā kāpums bijis 0,8%, tālāk seko Horvātija, Īrija un Dānija (visās valstīs 0,6%), kā arī Itālija, Spānija un Beļģija (visās valstīs 0,2%).

ES vidēji gada inflācija oktobrī bijusi 1,1%, bet eirozonā veidojusi 0,7%.

Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi - septembri - patēriņa cenas oktobrī gan ES, gan eirozonā pieaugušas par 0,1%.

Latvijā un Lietuvā salīdzinājumā ar septembri patēriņa cenas oktobrī pieaugušas par 0,1%, bet Igaunijā tās mēneša izteiksmē sarukušas par 0,2%. Visaugstākā mēneša inflācija bijusi Spānijā (0,7%), Ungārijā un Nīderlandē (abās valstīs 0,6%), kā arī Čehijā un Dānijā (abās valstīs 0,5%), bet augstākā mēneša deflācija fiksēta Maltā (-1,4%), kā arī Portugālē un Kiprā (abās valstīs -0,4%). 

Mēneša izteiksmē patēriņa cenas stabilas saglabājušās Luksemburgā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas