Filma Bille uzvar kinofestivālā Irānā

Latviešu režisores Ināras Kolmanes filma Bille uzvarējusi kinofestivālā Irānā, vēsta laikraksts Tehran Times.

Tas ziņo, ka Bille šonedēļ atzīta par labāko filmu 32. starptautiskajā bērnu un jaunatnes filmu festivālā Isfahānā.

Savukārt latviešu režisora Edmunda Jansona filma Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi šajā festivālā atzīta par labāko animācijas filmu.

Festivālā par labāko režisoru tika atzīts Mehdi Džafaroi no Irānas par kinolenti 23, balvu par labāko scenāriju ieguva Matiass Pahts no Vācijas par scenāriju filmai Mazā raganiņa (Die kleine Hexe), bet žūrijas balvu saņēma islandiešu režisors Bragi Hinrikssons par filmu Vanagi (Falkar).

Filma Bille tapusi pēc rakstnieces un dzejnieces Vizmas Belševicas daļēji autobiogrāfiskā romāna Bille. Titullomu filmā atveido Rūta Kronberga, Billes mammas lomā iejutusies Elīna Vāne, savukārt tēvu spēlē Artūrs Skrastiņš. Vecmāmiņas lomu atveido Lolita Cauka. Filmā piedalās arī citi pazīstami latviešu aktieri - Lilita Ozoliņa, Gundars Āboliņš, Guna Zariņa, Pēteris Liepiņš, Vilis Daudziņš, Maija Doveika, Ilze Vazdika, Dace Makovska, Dace Bonāte, Agris Māsēns, Leons Krivāns un citi.

Kinolente tapusi kā Latvijas, Lietuvas un Čehijas kopražojums. Billle ir viena no 16 Nacionālā kino centra programmas Latvijas filmas Latvijas simtgadei filmām.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas