Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Galvenais infektologs: Valsts ierobežojumi Covid-19 izplatības apturēšanai strādās, ja iedzīvotāji tos ievēros 5

Valsts piemērotie ierobežojumi jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības apturēšanai strādās, ja valsts iedzīvotāji tos atbildīgi ievēros, aģentūrai LETA norādīja Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis.

Viņš uzsvēra, ka ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai un apturēšanai īpaši jāievēro ceļotājiem, jo viņi patlaban ir lielākie riski. "Tāpēc karantīna un pašizolācija šiem cilvēkiem ir jāuztver nopietni," sacīja speciālists.

Dumpis norādīja, ka laiks rādīs, cik efektīvi ir Latvijā ieviestie pasākumi jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības ierobežošanai. Pēc Dumpja sacītā, Latvija epidemioloģisko situāciju ir apzinājusies krietni savlaicīgāk par citām pasaules valstīm, piemēram, Zviedriju un Angliju, kur situācija, viņaprāt, ir dramatiska.

"Mēs un citas Austrumeiropas valstis esam rīkojušies tik operatīvi pie salīdzinoši neliela inficēšanās incidenta skaita kā neviena pasaules valsts," izteicās Dumpis.

Vienlaikus viņš atzīmēja, ka ir par agru visus slavēt, jo visās valstīs norit trauksmains process. Patlaban neesot tāda valsts, kura būtu izdarījusi visu un nepadarītu darbu nav, skaidroja Dumpis. 

Galvenais infektologs skaidroja, ka patlaban Latvija izskatās labi un no valsts puses netiek slēpta "aisberga neredzamā daļa". 

"Valstī pieņemtie lēmumi ir pietiekami skarbi. Kā arī visu laiku nosacījumi tiek pielāgoti, laboti un izstrādāti. Nav pamata teikt, ka esam pieļāvuši lielas kļūdas, es tās pagaidām neredzu, bet līdz ar kādām izmaiņām mēs būsim gatavi jaunai stratēģijai Covid-19 ierobežošanai," sacīja Dumpis.

Kā vēstīts, no piektdienas līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Valdība sestdien arī nolēma, ka 17.marta atcelt starptautiskos pasažieru pārvadājumus caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, izņemot pasažieru pārvadājumus ar valsts gaisa kuģiem un militāro transportu.

Tāpat no 17.marta aizliegta personu un transportlīdzekļu pārvietošanās caur lidostu, ostu, dzelzceļa un autoceļu Eiropas Savienības ārējās robežas robežšķērsošanas vietām, kā arī robežšķērsošanas vietās, kas paredzētas vietējai pierobežas satiksmei, izņemot kravu pārvadājumus.

Vienlaikus Latvijas valstspiederīgajiem un ārzemniekiem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvijā, atļauts, atgriezties Latvijā caur minētajām robežšķērsošanas vietām. Tāpat ārzemniekiem atļauts caur tām no Latvijas izceļot.

Papildus sestdien notikušajā Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē ir nolemts, ka no šī gada 16.marta pirmsskolas izglītības iestādēm un iestādēm, kas nodrošina bērnu uzraudzības pakalpojumu, jānodrošina dežūrgrupu darbība, lai nepieciešamības gadījumā nodrošinātu pirmsskolas pakalpojumu sniegšanu vecākiem, kas paši nevar nodrošināt bērnu pieskatīšanu. 

Tāpat tika nolemts, kas neatkarīgi no to apmeklētāju skaita ir aizliegti visi sabiedrībai publiski pieejami svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumi, kas tostarp notiek naktsklubos un diskotēkās, kā arī aizliegtas sapulces, gājieni, piketi un reliģiskās darbības veikšanas pulcējoties.

Tāpat valdība lēma ierobežot neorganizētu pulcēšanos kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās līdz vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus, kā arī lēma par citiem ierobežojumiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

!

Visi pieņemtie mēri ir jāīsteno daudz stingrāk.Svētdienas pēcpusdienā Rīgas virzienā devās neskaitāmas mašīnas.Nu kāpēc šajā bīstamajā laikā tik daudziem bija jādzenas uz Gulbeni pie vecākiem?Jūs to vīrusu viņiem mierīgi kāds varējāt atvest.Ne par velti aicina sēdēt mājās un pēc iespējas mazāk kontaktēties ar citiem.Bet kamēr ar mietu pa galvu nedod,tak nesaprot.

pirms 12 dienām, 2020.03.16 11:38

!!!

Ir tāda informācija, ka šodien viens slimais pēc atgriešanās no Zviedrijas aizvilcies pie ģimenes ārsta. Ja apstiprināsies, tad mums uz laiku būs -1 ārsts.
Cik debīliem jābūt lai nesaprastu, ka ar tadiem simptomiem ir jāzvana nevis jāvalkājas apkārt!

pirms 12 dienām, 2020.03.16 12:31

Tupums pilnīgākais

Skatoties uz daudzu cilvēku attieksmi, gribas saķert galvu un kliegt.
Domāju, ka netrūkst arī tādu "brīnumu", kuri atgriezušies no vīrusa skartajām valstīm mierīgi dreifē pa veikaliem un citām sabiedriskām vietām, lai gan 14 dienas būtu jāsēž pašizolācijā.

pirms 12 dienām, 2020.03.16 13:45

Janka

Ja godīgi, tad vajadzēja piespiedu karantīnu uz 14 dienām. Bet nu jau ir par vēlu!

pirms 12 dienām, 2020.03.16 14:11

Gulbeniete

Cerēsim ka tās ir kārtējās baumas.

pirms 12 dienām, 2020.03.16 14:30

Latvijas ziņas