Izsludināta draudžu pieteikšanās „Baznīcu nakts 2021” norisei tiešsaistē un individuāliem apmeklējumiem

29.maijā kristīgās kultūras notikumā „Baznīcu nakts 2021” aicina draudzes iesaistīties ar baznīcu zvanu skaņām, dievkalpojumiem un video translācijā skatāmiem pasākumiem. Par to informē Baznīcu nakts rīkotāju komanda.

Tā kā notikums iecerēts sestdienā, Baznīcu nakts rīkotāji aicina draudzes rast iespēju atvērt dievnamus individuāliem apmeklējumiem arī pa dienu. Organizatori cer, ka, pagarinot pasākuma kopējās norises laiku, cilvēkiem būs iespējams iepazīt Latvijas sakrālo mantojumu dažādās Latvijas pilsētās, atbilstoši noteiktajām epidemioloģiskajām prasībām. Draudžu pieteikšanās notiks līdz 10. maijam.

Šogad par notikuma vienojošo tēmu izraudzīti vārdi no Bībeles - “Es būšu ar tevi” (Jozuas grāmata 3:7).

Uzturot Baznīcu nakts ideju, jau otro gadu šis kristīgais kultūras notikums norisināsies atbilstoši pastāvošajiem Covid-19 pandēmijas ierobežojumiem. Pulksten 18.00 Ogres Svētās Trīsvienības baptistu baznīcā notiks vienots ekumenisks dievkalpojums ar konfesiju pārstāvju piedalīšanos, kas tiks translēts arī Baznīcu nakts Facebook kontā.


Kā sagatavoties pasākumam savā draudzē?

Jau vairāk nekā gadu arī Latvijas baznīcu draudzes ievēro valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības noteikumus. Baznīcās klātienē var notikt dievkalpojumi, taču koncerti un citi pasākumi, kas neietilpst konfesijas liturģiskajā kārtībā, drīkst notikt tikai video tiešraidē. Tajā pašā laikā dievnami drīkst būt atvērti cilvēku individuāliem apmeklējumiem, lūgšanām. Ļoti iespējams, ka šāda kārtība būs arī maija beigās. Baznīcu nakts norises veidam ir jāatbilst tiem noteikumiem un iespējām, kādus konkrētajā brīdī paredz valstī noteiktie epidemioloģiskās drošības noteikumi.


Baznīcas aicina atvērt jau pa dienu

Lai individuālo apmeklējumu skaits nebūtu pārāk liels vakara stundās, organizatori aicina draudzes savus dievnamus sestdienā, 29. maijā, turēt atvērtus ārpus Baznīcu nakts tradicionālā norises laika, tas ir, sākot no pulksten 12.00 dienā. Tas dos iespēju ģimenēm un individuālajiem apmeklētājiem, kuri citādi dotos iepazīt Latvijas dievnamu sakrālā mantojuma skaistumu vakara stundās, to darīt jau pa dienu. Tādējādi individuālo apmeklējumu skaits vienmērīgi izlīdzinātos dienas garumā.

Ņemot vērā pagarināto pasākuma laiku, baznīcu zvanu kopīga zvanīšana notiks pulksten 12.00, 18.00 un 22.00, kas atbilst senajai baznīcas stundu lūgšanu tradīcijai – pusdienas, vakara un nakts lūgšanas laikam. Tāpat kā citus gadus, pulksten 21.00 notiks vienošanās kopīgai tēvreizes lūgšanai.


Kā pieteikt draudzes dalību notikumā?

Lai veidotu apmeklējuma karti un programmu tiešsaistē, organizatori apzina draudzes, kas būtu gatavas atvērt baznīcas jau pa dienu vai piedāvāt saturu vakaram pēc starpkonfesionālā dievkalpojuma.

Draudzes var reģistrēt savu dalību notikumā „Baznīcu nakts 2021” līdz 10. maijam, aizpildot tiešsaistes anketu: https://ej.uz/dalibaBN2021.

Apkopotā informācija tiks izmantota Baznīcu nakts mājaslapā "Baznicunakts.lv" un informatīviem ziņojumiem Baznīcu nakts sociālajos tīklos "Facebook" (@baznicunakts), "Twitter" (@BaznicuNakts) un "Instagram" (@baznicunakts).


Pievieno komentāru

Latvijas ziņas