Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izsludināts Jauno vides reportieru konkurss 2


Vides izglītības fonds aicina jauniešus vecumā no 11 līdz 25 gadiem piedalīties Jauno vides reportieru konkursā un aktualizēt šībrīža vides problēmas.
Jaunie vides reportieri ir vides izglītības programma jauniešiem vecumā no 11 – 25 gadiem, kurā kopumā šobrīd ir iesaistījušies 360 000 jauniešu no 45 pasaules valstīm. Programmas mērķis ir pētīt un izzināt vides problēmas, popularizēt risinājumus un apgūt mūsdienu mediju rīkus sabiedrības informēšanai. Latvijā jauniešiem katru gadu ir iespēja piedalīties apmācībās un konkursā. Attiecīgi katru gadu nacionālajā konkursā iesniegto labāko darbu autori tiek izvirzīti starptautiskajam konkursam, kurā darbus vērtē eksperti no starptautiskā Vides izglītības fonda (Foundation for Environmental education) valdes, ANO Vides programmas (UNEP), Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) un Eiropas Vides aģentūras (EVA), kā arī plašsaziņas līdzekļiem. Labāko darbu autoriem ir iespēja gūt starptautisku atzinību, sertifikātu un publicitāti. 
Konkursā jaunieši aicināti iesūtīt darbus, kas apraksta noteiktu viņiem un kopienai aktuālu vides problēmu, veic iemeslu un iespējamo risinājumu izpēti, parādot šo informāciju plašākai sabiedrībai viegli uztveramā veidā. Šajā gadā ieteicamie tematiskie virzieni ir klimata pārmaiņas, bioloģiskās daudzveidības samazināšanās un vides piesārņojums, sasaistot tos ar ilgtspējīgās attīstības mērķiem.
Konkursa darbus trīs formāta kategorijās (raksti, foto un video), kā arī trīs vecuma kategorijās (11-14, 15-18, 19-25) vērtē žūrija. Dalībniekiem ir iespēja pieteikties strādāt grupās vai arī individuāli, kā arī drīkst iesniegt vairāk kā vienu darbu konkursam.
Termiņš darbu iesniegšanai Jauno vides reportieru konkursam ir 2020. gada 3. aprīlis.
Plašāka informācija par konkursa noteikumiem un pieteikšanās kārtību Vides izglītības fonda mājaslapā, sadaļā „Jaunie vides reportieri”.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Gulbeniete

Pievēršu uzmanību objektiem: 1. Gulbenē, Līkā ielā 13. Kam ir jāsakārto šīs mājas teritorija, kas visapkārt mājai atgādina atkritumu izgāztuvi bez konteinera!!! 2. Jaunais veloceliņš uz bijušā dzelzceļa sliedēm no Gulbenes virzienā uz Balviem. Celiņa mala pārvēršas par atkritumu neoficiālu izgāztuvi un pašu celiņu izdangā un velobraucējiem nedrošu padara vieglie un smagsvara auto un traktori, kuriem uz veloceļa nav jāatrodas!!!

pirms mēneša, 2020.02.23 11:41

Gulbeniete

3. Vai var ko darīt, lai pilsētas visas ielas gājēju drošībai būtu aprīkotas ar gājēju ietvēm / trotuāriem? (Bišu iela pilsētas centrā; Vidus iela; Līkā iela (no O.Kalpaka līdz tās beigām); nezinu nosaukumu ielai, kura iepretim Vecajiem kapiem savieno Miera ielu un Brīvības ielu; uc.).

pirms mēneša, 2020.02.23 11:53

Latvijas ziņas