Ja skolēnam skolā parādīsies akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes, viņš būs jāizolē 3

Ja skolēnam, atrodoties skolā, parādīsies akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes, skolai būs šis bērns jāizolē atsevišķā telpā, un, ja nepieciešams, atbilstoši izglītojamā vecumam jānodrošina pieaugušā, kas kontaktējās ar izglītojamo pirms tam, klātbūtne, paredz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātie ieteikumi izglītības iestādēm piesardzības pasākumu īstenošanai COVID-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, kam būtu jāstājas spēkā no 1.augusta. Tāpat skolai būs jāsazinās ar izglītojamā vecākiem vai likumiskajiem pārstāvjiem, kas varēs nekavējoties ierasties pēc izglītojamā. Vecākiem būs telefoniski jākontaktējas ar savu ģimenes ārstu. Pēc tam skolēns drīkstēs atgriezties skolā tikai saskaņā ar ārstējošā ārsta norādījumiem.

Savukārt, ja akūtas elpceļu infekcijas pazīmes tiks konstatētas diviem vai vairāk izglītojamajiem un būs radušās aizdomas par grupveida saslimšanu, skolai būs jārīkojas atbilstoši tās infekcijas slimību ierobežošanas kārtībai - jāizolē izglītojamie, nodrošinot pieaugušā klātbūtni, jāsazinās ar izglītojamā vecākiem un jānodrošina informācijas sniegšana telefoniski Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) attiecīgās reģionālās nodaļas epidemiologam.

Savukārt, ja akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes parādīsies izglītības iestādes darbiniekam, veicot darba pienākumus, šim cilvēkam būs jāpārtrauc darba pienākumu veikšana un jādodas mājās, telefoniski jāinformē skolas atbildīgā persona un jāsazinās ar ģimenes ārstu, lai vienotos par turpmāko ārstēšanas režīmu.

Iestādes atbildīgajai personai pēc minētās informācijas saņemšanas būs jāsazinās ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un SPKC.

Darbinieks varēs atgriezties darbā tikai ar ārsta norādījumu, proti, kad ārsts būs noslēdzis darbnespējas lapu.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Zemene

Pie alerģiskām iesnām un skaudisanu arī jāņem zila lapa. Valsts bankrota tiks jo gandrīz visiem ir visādas alerģijas. Pie tiem ģimenes ārstiem nav nemaz tik viegli tikt klāt šausmīgas rindas. Kad tad vecākiem strādāt ja pēc mēneša tik pienāk rindā pie daktera

pirms 6 mēnešiem, 2020.07.22 20:18

Mamma

Cilvēki,katru rudeni tā pavēlāk, kādreiz taisni pirms eglītēm ir masveida saslimšanas ar saaukstēšanos. Pagājušo sezonu tieši mazie slimoja, bet lielie ne. Tagad visiem būs tas ārprāts? Vai citu slimību nav? Tiešām,Apinim caur un cauri taisnība.

pirms 6 mēnešiem, 2020.07.22 21:26

arī mamma

Uz Ziemassvētkiem tā bija gripa, ar ko slimoja sākumskolēni.

pirms 6 mēnešiem, 2020.07.23 12:54

Latvijas ziņas