Jaunnedēļ pašizolācija nebūs jāievēro arī pēc ieceļošanas no Bulgārijas un Ungārijas

No nākamās nedēļas pašizolācija nebūs jāievēro arī pēc ieceļošanas no Bulgārijas un Ungārijas, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtā informācija.
Tādejādi pašizolācija nebūs jāievēro pēc iebraukšanas Latvijā no Somijas, Islandes, Vatikāna, Maltas, Rumānijas, Polijas, Monako, Sanmarino, Vatikāna Bulgārijas un Ungārijas.

Savukārt, ieceļojot no Lielbritānijas, arī nākamnedēļ Latvijā būs jāievēro pašizolācija.

SPKC veidotajā "drošo valstu" sarakstā ilgstoši atradās tikai Vatikāns un Islande, bet pēc atgriešanās Latvijā no pārējām Eiropas valstīm bija jāievēro pašizolācija. Aprīļa izskaņā sarakstā nonāca arī Lielbritānija, kurā bijusi sekmīgākā vakcinēšanas kampaņa, bet vēlāk tur tika iekļauta arī Rumānija un Somija.

Pašizolācijas slieksnis Latvijā patlaban ir noteikts 50 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Šis rādītājs Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstu vidū zemāks ir tikai Somijā, Rumānijā, Islandē, Maltā, Polijā un Vatikānā.

Savukārt šonedēļ Lielbritānijai šis rādītājs ir pārsniedzis "drošo slieksni" un patlaban tas ir 79,9 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

SPKC informēja, ka Covid-19 saslimstības 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 iedzīvotāju Latvijā atbilstoši Eiropas Slimību un profilakses centra datiem ir 202,7 (pirms nedēļas - 268,4), bet Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas vidējais rādītājs turpina samazināties un sasniedzis 82,6 (nedēļu iepriekš - 98,2).

Igaunijā rādītājs turpina samazināties un aizvadītās nedēļas laikā sasniedzis 111,9 (nedēļu iepriekš - 175,9). Lietuvas rādītājs ievērojami samazinājies līdz 181,7 (pirms nedēļas - 311,8).

Pašizolācija Latvijā joprojām jāievēro, atgriežoties no Igaunijas, Andoras, Čehijas, Slovēnijas, Spānijas, Slovākijas, Francijas, Zviedrijas, Luksemburgas, Nīderlandes, Lietuvas, Itālijas, Beļģijas, Austrijas, Šveices, Kipras, Portugāles, Grieķijas, Vācijas, Horvātijas, Lihtenšteinas" Dānijas, Īrijas un Norvēģijas.

Attiecībā uz valstīm, kas ir ārpus ES un EEZ, pašizolācija nav jāievēro, ceļojot no Ruandas, Dienvidkorejas, Taizemes, Singapūras, Jaunzēlandes un Austrālijas. Šīs valstis ir to vidū, no kurām ir atļauts šķērsot ES ārējo robežu.

Iebraucot Latvijā no citām sarakstos neminētām pasaules valstīm, ir jāievēro pašizolācija.

SPKC joprojām nerekomendē doties ārvalstu ceļojumos, jo citu valstu apmeklējums ir uzskatāms kā paaugstināta riska faktors - atsevišķās valstīs novērojams ne tikai saslimstības pieaugums, bet arī cirkulē citi vīrusa paveidi, kas šobrīd Latvijā vēl nav reģistrēti.

Savukārt, ja nepieciešams doties uz ārvalstīm, tad atgriežoties desmit dienas jāievēro stingri pašizolācijas pasākumi un jānovēro veselība. Ja parādās saslimšanas simptomi, jāveic Covid-19 tests un jāsazinās ar ģimenes ārstu, lai lemtu par turpmāko rīcību.

Jau ziņots, ka pret Covid-19 vakcinētām personām, kas Latvijā ieceļojušas no jebkuras ES, EEZ valsts, Šveices vai Lielbritānijas, turpmāk nebūs jāievēro pašizolācijas prasība, apstiprinot grozījumus "Epidemioloģiskās drošības pasākumos Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai", 13.maijā nolēma valdība.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas