Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kaimiņa saslimšanas ar Covid-19 dēļ izmeklēs visus Saeimas deputātus

Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa saslimšanas ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 dēļ Slimību profilakses un kontroles cents (SPKC) izmeklēs visus parlamentāriešus un citus parlamenta darbiniekus, šodien žurnālistiem paziņoja SPKC pārstāvis Jurijs Perevoščikovs.
Tāpat cilvēkiem, kuri ir kontaktējušies ar Kaimiņu, turpmākās 14 dienas ir jāpavada pašizolācijā, sekojot līdzi savam veselības stāvoklim un nepieciešamības gadījumā vēršoties pēc mediķu palīdzības.

Ņemot vērā, ka Kaimiņš kontaktējies arī ar valdības pārstāvjiem un piedalījies koalīcijas partiju Sadarbības padomes sēdēs, pašizolēties nepieciešams arī valdības locekļiem, tostarp Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV). Arī šīs personas pārbaudīs SPKC. Perevoščikovs gan norādīja, ka pašreiz nav iespējams nosaukt konkrētu kontaktpersonu skaitu, kurām jāievēro pašizolācija, jo Kaimiņš pēc atgriešanās no ārzemēm pietiekami ilgi bijis kontaktā ar dažādām personām un pašreiz vēl turpinās izmeklēšana.

Kariņš no šodienas atrodas pašizolācijā, kā arī nodos analīzes uz jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19. "Es un mana biroja darbinieki, kuri ir atzīti par kontaktpersonām, no šīs dienas atrodamies pašizolācijā, kā arī nodosim analīzes," tviterī raksta valdības vadītājs. Darbu premjers un viņa birojs turpinās attālināti. Arī valdības un koalīcijas sadarbības padomes sēdes notiks atālināti.

Perevoščikovs pauda, ka tiek pieļauts, ka Kaimiņš varētu būt inficējies ārzemēs. Iespējams, Kaimiņš ar Covid-19 saslimis vēl marta sākumā. Saistībā ar to, ka simptomi Covid-19 ir plaši un Kaimiņš iepriekš nav bijis pārbaudīties, kaut pats apgalvo, ka esot bijis slims, nevar ne pierādīt, ne noliegt, kurā brīdī inficēšanās notika, pauda SPKC pārstāvis, uzsverot, ka medicīnā vislabāk strādāt, pieņemot sliktāko scenāriju, lai būtu maksimāla sabiedrības veselības aizsardzība.

"Sakarā ar to, ka sociālie un darba kontakti ir pietiekami lieli, pieņemts lēmums veikt plašu izmeklēšanu. Ņemot vērā, ka tas ir valsts objekts un nevarētu pieļaut slimības izplatīšanos, strādājam ar Saeimas administrāciju. Mums ir pienākums tagad pieņemt lēmumu izmeklēt visas personas. [..] Visiem cilvēkiem, kas bijuši kontaktā ar inficēto, jānodrošina pašizolēšanās mājas karantīnā," teica SPKC pārstāvis.

Perevoščikovs skaidroja, ka par tuvu kontaktu tiek uzskatīta situācija, kad cilvēks bijis mazāk nekā divu metru attālumā viens no otra vairāk nekā 15 minūšu garumā.

"Mēs uzskatām par kontaktpersonām visus, kuri piedalījās kopā ar viņu sēdēs un apspriešanās, jo tas ir pietiekami ilgs laiks," teica SPKC pārstāvis.

Viņš norādīja, ka attāli, īslaicīgi, gadījuma kontakti nav saistīti ar lielu inficēšanās risku, tomēr uzsvēra, ka sazināties ar SPKC ir aicināti visi cilvēki, kuri ir bijuši kontaktā ar Saeimas deputātu.

Perevoščikovs arī norādīja, ka visām tuvajām personām, kas ir pakļautas pašizolācijai, nepieciešamības gadījumā piešķirama arī slimības lapa.

Veselības ministrijas valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško, nenosaucot konkrētu lietu, norādīja, ka ministrija un SPKC strādā pie viena konkrēta gadījuma, kur saslimušais cilvēks, neievērojot Latvijā noteiktās rekomendācijas, nav devies pašizolācijā, līdz ar to ir ļoti liels kontaktpersonu skaits, kas ir jāapzina un ar ko ir jāsazinās.


Pievieno komentāru

Latvijas ziņas