Kampaņā EDWARD: uz Latvijas autoceļiem aizvada dienu bez bojāgājušajiem (papildināts)

Piedaloties Eiropas Komisijas (EK) organizētajā kampaņā "Eiropas diena bez ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem" (EDWARD), Latvijai ir izdevies aizvadīt dienu bez avārijās bojā gājušiem cilvēkiem, tomēr reģistrēti vairāki negadījumi ar cietušajiem, aģentūru LETA informē Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

"Esam veiksmīgi noturējuši šo dzīvības līniju, proti, EDWARD dienā nulle [ceļu satiksmes negadījumos] bojāgājušo. Cietuši gan ir 19 cilvēki," stāsta Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Pēc viņa teiktā, starp trešdien ceļu satiksmes negadījumos cietušajiem nav daudz cilvēku ar smagām traumām, bet visnopietnāk cietis kāds Rīgā notriekts gājējs un Ogres pusē notriekts velosipēdists.

Diennakts laikā valstī kopumā reģistrēti 98 ceļu satiksmes negadījumi, bet par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu noformēti 273 protokoli, no tiem 104 Vidzemē, kas, pēc Krapša teiktā, ir īpaši daudz šim reģionam. Starp ātruma pārkāpējiem bijis arī kāds, kurš uz laiku paliks bez autovadītāja tiesībām, jo pilētā pārsniedza ātrumu vairāk nekā par 50 kilometriem stundā virs atļautā.

Trešdien arī pieķerti desmit autovadītāji, kuri pie stūres sēdušies alkohola reibumā, un 14, kuri, vadot automobili, lietoja mobilo tālruni, turot to rokās, pastāstīja Krapsis.

Kā ziņots, trešdien visās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs norisinājās Eiropas ceļu policijas tīkla sadarbībā ar EK organizētā kampaņa "Eiropas diena bez ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem" jeb EDWARD, kurā, kā jau ierasts, iesaistījās arī Latvija.

Arī šogad ES dalībvalstu, tostarp arī Latvijas, ceļu policijas kopīgiem spēkiem strādāja, lai realizētu ambiciozu mērķi - aizvadītu šo dienu uz Eiropas ceļiem bez neviena ceļu satiksmes negadījuma ar bojā gājušajiem un smagi ievainotajiem cilvēkiem, tādējādi padarot šo dienu par drošāko dienu ceļu satiksmē. Šajā dienā Latvijas ceļu policija pievērsa pastiprinātu uzmanību satiksmes drošībai.

* * *

19.septembrī visās Eiropas Savienības dalībvalstīs norisinājās Eiropas ceļu policijas tīkla sadarbībā ar Eiropas Komisiju organizētā kampaņa “EDWARD” jeb Eiropas diena bez ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ilze Mote “Dzirksteli” informē, ka 19.septembrī rīkotajā reidā Gulbenes novadā piedalījās divas ekipāžas. Diennakts laikā kopā tika noformēti 25 protokoli, savukārt pieci vadītāji saņēma mutvārdu brīdinājumus. No 25 sastādītajiem protokoliem: 1-par automašīnas vadīšanu reibumā, 13 par atļautā ātruma pārsniegšanu, 2 par braukšanu bez tehniskās apskates. Pārējie protokoli noformēti par vadītāju un pasažieru nepiesprādzēšanos, telefona lietošanu kustībā, virzienrādītāju nerādīšanu, braukšanu ar neatbilstošu valsts numura zīmi un braukšanu bez medicīniskās izziņas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas