Kariņš: Alūksne ir spēcīga attīstības centra paraugs 1

Alūksne ir spēcīga attīstības centra paraugs, ievadot Ministru kabineta izbraukuma sēdi Alūksnē, pauda premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV).

Viņš informēja, ka parasti valdības izbraukuma sēdes notiek vai nu tuvāk Rīgai, vai lielajās Latvijas pilsētās, tomēr rīkot valdības izbraukuma sēdi attālajā Alūksnē mudinājis tas, ka šis novads ir Vidzemē spēcīgi attīstīts centrs, turklāt šis novads ir paraugs gaidāmajai administratīvi teritoriālajai reformai.

Kariņš atzinīgi novērtēja Alūksnes novada spēju piesaistīt investorus, kuri atver rūpnīcas, pretī saņemot kvalitatīvus pašvaldības nodrošinātus pakalpojumus.

"Pozitīvi, ka Alūksnē ir procesā divu jaunu rūpnīcu atvēršana, kas piesaistīs jaunas darba vietas, un tas nozīmē, ka tiek stabilizēts iedzīvotāju skaits. Savukārt stabils iedzīvotāju skaits nozīmē attīstību," sacīja premjerministrs.

Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis (ZZS) ministriem norādīja, ka Latvijas nākotnes ir attīstītos reģionos un vienmērīgā valsts teritorijas izaugsmē.

"Alūksnes novads atrodas trīs valstu krustpunktā attālu no Rīgas, tādēļ spēcīgi izjūtam nepieciešamību pēc līdzsvarotas reģionu augšupejas," sacīja Dukulis.

LETA jau vēstīja, ka Alūksnes novadā izstrādāts skolu tīkla attīstības plāns un piesaistīti jauni mediķi, šodien Alūksnē notiekošajā valdības izbraukuma sēdē, iepazīstinot ar novadā paveikto un nākotnes iecerēm, stāstīja Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers (JV).

Viņš informēja, ka Alūksnes novadā patlaban ir 15 pagasti, kuros dzīvo 16 015 iedzīvotāji.  Pēdējos gados Alūksnes novadā īstenoti vairāki nozīmīgi projekti. 2015.gadā atjaunots Alūksnes kultūras centrs, kuru gadā apmeklē 59 000 cilvēku un tā ienākumi veido 40% no Alūksnes kultūras centra budžeta.

Runājot par novada izglītības iestādēm, Adlers uzsvēra, ka pēdējos gados pašvaldībā reorganizētas deviņas skolas, izstrādāts skolu tīkla attīstības plāns. Šajā mācību gadā novadā ir 2094 skolēni.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Atbilde

Labi ir,kā braucat arī uz laukiem. Bet ir viens liels -bet!!! Tāda astronomiska summa nosaukta,lai jūs varētu izbraukt. Nu vai zinat,ceļš un ēdināšana!!! Izbraukt Alūksni var ar apmēram 100 eiro,tas ir ļoti noapaļojot un paēst var pa 5eiro. Kur gan jūs ņemat tādus aprēķinus!!!

pirms gada, 2019.11.13 14:09

Latvijas ziņas