Kariņš: Jādomā par iespējām sekmīgi cīnīties pret Covid-19 izplatību, pilnībā neslēdzot valsts robežas

Latvijai ir būtiski sekmīgi turpināt cīņu pret Covid-19 izplatību, tomēr pilnībā slēgt robežas un "izolēties no pārējās pasaules" nebūtu saprātīgi, šādu viedokli šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda premjers Krišjānis Kariņš (JV).

Pēdējās nedēļās strauji aug to Eiropas valstu saraksts, kas iekļautas Covid-19 izplatības augsta riska zonās, tostarp sagaidāms, ka drīzumā tajā nonāks arī Latvijas kaimiņvalsts Lietuva. Pēc premjera vārdiem, attiecībā uz Lietuvu kā daļu no "Baltijas burbuļa" īpaša regulējuma nav un uz kaimiņvalsti attieksies tās pašas normas, kas uz citām valstīm, kas tiek iekļautas dzeltenajā vai sarkanajā sarakstā.

Kariņš tomēr atzina, ka Latvijai būs jādomā, vai mainīt ar cilvēku kustību pāri robežām saistītos ierobežojumus, lai "nav jāaizver ekonomika", kur mēs nonāktu, ja izolētos no pārējās pasaules.

Politiķis uzsvēra, ka Covid-19 izplatības otrais vilnis pasaulē ir sācies, attiecīgi valstij ir jādomā, kāda būs tās tālākā politika. Skaidrs, ka sekmīgai cīņai pret infekciju varam turēt ciet robežas, taču tas postīs ekonomiku, vai arī labāk turēt robežas vairāk atvērtas, vienlaikus domājot par to, kā sekmīgi sargāt iedzīvotājus no Covid-19, sacīja premjers, piebilstot, ka priekšlikumi turpmākai rīcībai šajā jautājumā būtu gaidāmi no Veselības ministrijas.

Kariņš atkārtoti pauda nostāju, ka neredz iespējas, kā Latvija varētu izvairīties no plašākas sejas masku izmantošanas publiskajā telpā, ko politiķis uzskata par sekmīgu līdzekli cīņā pret Covid-19 izplatību.

Kā ziņots, paplašinoties Covid-19 valstu "sarkanajam sarakstam", Ārlietu ministrija (ĀM) aicina Latvijas valstspiederīgos neceļot ārpus Baltijas valstīm.

Kā aģentūru LETA informēja ministrijas preses sekretārs Jānis Beķeris, nav daudz tādu valstu, kurās jāievēro tikai standarta piesardzības pasākumi. Lielākoties pēc atgriešanās no ārvalstīm ir jāievēro 14 dienu pašizolācija, kā arī jārēķinās, ka ar īpaši skartajām valstīm Latvijai nav tiešo starptautisko reisu.

Beķeris uzsvēra, ka ĀM neplāno repatriācijas reisus, taču pēc pieprasījuma izskata tūrisma kompāniju iesniegumus par nepieciešamību saskaņot čārtera lidojumus tiem tūristiem no Latvijas, kuri nonākuši organizētos braucienos valstīs, no kurām atgriešanās vairs nav iespējama.

Turpinoties Covid-19 saslimstības pieaugumam Eiropā, kopš aizvadītās sestdienas 14 dienu pašizolācija Latvijā jāievēro, atgriežoties vai ceļojot tranzītā caur kopumā 23 Eiropas Savienības (ES) vai Eiropas Ekonomiskās zonas valstīm, kā arī caur Monako un Andoru jeb kopumā 25 valstīm.

Pašizolācija joprojām jāievēro, arī atgriežoties vai ceļojot tranzītā caur Austrāliju, kas ir viena no valstīm, kurai ES no 1.jūlija atvēra bloka ārējās robežas.

Aizvadītajā diennaktī Latvijā, veicot kopumā 2290 Covid-19 testus, konstatēti 18 jauni inficēšanās gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

SPKC rīcībā esošā informācija liecina, ka 11 saslimušie ir kontaktpersonas dažādiem saslimšanas gadījumiem, kamēr divi ir atgriezušies no ārzemēm. Trīs saslimušajiem patlaban tiek precizēts inficēšanās avots, savukārt ar vēl diviem ir sākta saziņa. Epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās.

Līdz šim Latvijā veikti kopumā 242 823 Covid-19 izmeklējumi. 0,56 % gadījumu jeb kopumā 1360 personām bijusi apstiprināta inficēšanās ar Covid-19. Līdz šim izveseļojušies 1135 pacienti jeb 83,45 %, bet mirušas 33 personas, kam bijusi apstiprināta saslimšana ar Covid-19.

Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka pēdējās diennakts laikā nav stacionētu pacientu ar Covid-19. Kopumā stacionāros ārstējas trīs pacienti, no kuriem visi ar vidēji smagu slimības gaitu. No stacionāriem ir izrakstīti kopumā 204 Covid-19 pacienti, starp kuriem ir gan tie, kas izveseļojušies, gan tie, kas miruši.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas