Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Katram Lieldienu zaķim un trusim olas jānogādā apmēram 30 Latvijas iedzīvotājiem

Lieldienās darba pilnas ķepas būs 26 tūkstošiem trušu un 37 tūkstošiem zaķu, jo katram no viņiem krāsainās olas jānogādā ap 30 Latvijas iedzīvotājiem. Lai Lieldienu garaušiem būtu ar ko iepriecināt svētku svinētājus, ir parūpējušies 3 miljoni vistu, kuras katru mēnesi vidēji izdēj 22 olas. 2019. gadā vistas ir izdējušas 775 miljonus olu, kas ir par 21,8 miljoniem vairāk nekā gadu iepriekš, liecina Centrālās statistikas pārvaldes provizoriskie Lieldienu dati.

Aizvadītajā gadā visa veida mājputni izdēja 795 miljonus olu, saražojot 416 olas katram Latvijas iedzīvotājam, kas ir par 17 olām vairāk nekā gadu iepriekš. Mājputnu, tajā skaitā dējējvistu, skaits, katru gadu turpina pieaug.

10 vistu olu iepakojums pērn veikalā maksāja vidēji 1,72 eiro, ieskaitot PVN, kas ir par 6 centiem jeb 3,6 % dārgāk nekā gadu iepriekš.

2019. gada provizoriskie dati liecina, ka viens mājsaimniecības loceklis gadā apēda vidēji 210 olas, kas ir gandrīz uz pusi mazāk nekā tika saražots.

Arī bioloģisko olu skaits katru gadu turpina pieaugt – 2018. gadā tika saražoti 2 miljoni bioloģiski sertificētu olu, kas ir par 164 tūkstošiem vairāk nekā gadu iepriekš.

2019. gadā Latvija eksportēja svaigas mājas vistu olas čaumalās 21 milj. eiro vērtībā, kas ir iepriekšējam gadam līdzīgs rādītājs. Visvairāk olas 2019. gadā Latvija eksportēja uz Lietuvu, Igauniju, Čehiju un Afganistānu.

Pērn olas tika importētas 11 milj. eiro vērtībā, kas ir par 2 milj. vairāk nekā gadu iepriekš. Visvairāk olu importējām no Lietuvas, Ukrainas, Polijas un Somijas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas