Kriminālvajāšanai nodod personu par krāpniecību PVN jomā, svešas mantas piesavināšanos un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētai prokuratūrai šī gada oktobra beigās kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja kriminālprocesu pret fizisku personu par vērienīgu krāpšanos PVN jomā, ar kuru nodarīts būtisks kaitējums valsts budžetam.  Kriminālprocesa ietvaros par noziedzīgi iegūtiem atzīti, konfiscēti un valsts budžetā ieskaitīti 81 796,91 eiro.  

Veicot apjomīgu izmeklēšanu, tika noskaidrots, ka fiziskā persona, pret kuru lūgts uzsākt kriminālvajāšanu, organizēja fiktīvu darījumu ķēdes ar nolūku samazināt valsts budžetā maksājamā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) apmēru un nelikumīgi ieguva tiesības veikt PVN priekšnodokļa atskaitīšanu par faktiski nenotikušiem darījumiem, tādējādi radot būtiskus zaudējumus valsts budžetam.

Noziedzīgo darbību īstenošanai tika izmantoti 25 Latvijā un ārvalstīs reģistrēti uzņēmumi, kas darbojās pārtikas vairumtirdzniecības jomā.

Minētās fiziskās personas iespējamo krāpniecisko darbību rezultātā valsts budžetam nodarīti zaudējumi vairāk kā 2 miljonu apmērā, svešas mantas piesavināšanās vairāk nekā 3 miljonu eiro apmērā, kā arī noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana vairāk nekā 700 000 eiro apmērā.

Kriminālprocess tika uzsākts VID Finanšu policijas pārvaldē[1]  pēc Krimināllikuma 218.panta otrajā daļā, 179.panta trešajā daļā un 195.panta trešajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu pazīmēm.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19.pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 [1] Pamatojoties uz pieņemtajiem grozījumiem likumā “Par Valsts ieņēmumu dienestu” un Kriminālprocesa likumā, no 2018.gada 1.janvāra VID Finanšu policijas pārvalde un VID Muitas policijas pārvalde tika apvienotas, izveidojot VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldi.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas