Latvijā 14. augstākā saslimstība ar Covid-19 ES un EEZ valstu vidū

Virknē Eiropas valstu augot saslimstības līmenim ar Covid-19, bet Latvijā tam samazinoties, Latvijā pašlaik ir 14. augstākais saslimstības rādītājs Eiropas Savienības (ES) un Eiropas ekonomiskās zonas (EEZ) valstu vidū, liecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati. Pirms nedēļas Latvija atradās astotajā pozīcijā starp Eiropas valstīm ar augstāko inficēšanās līmeni.

ECDC aplēses par situāciju divās iepriekšējās nedēļās no 1. līdz 14.martam liecina, ka Latvijā kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir 398,1 gadījums. Līdz šīs nedēļas sākumam augstāks 14 dienu inficēšanās līmenis nekā Latvijā bijis Čehijā, Igaunijā, Ungārijā, Maltā, Zviedrijā, Kiprā, Polijā, Slovākijā, Itālijā, Francijā, Nīderlandē, Bulgārijā un Slovēnijā.

Igaunijā pēdējo divu nedēļu inficēšanās līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir sasniedzis 1464,1 gadījumu, kas ir otrs augstākais īpatsvars starp ES un EEZ valstīm aiz Čehijas. Lietuvā saslimstības līmenis pēdējās divās nedēļās ir noslīdējis līdz 223,5 gadījumiem, liecina ECDC dati.

Latvijā nedaudz ir krities arī 14 dienu mirstības rādītājs ar diagnosticētu Covid-19 uz vienu miljonu iedzīvotāju, tomēr Latvija ir saglabājusi astoto vietu starp ES un EEZ valstīm ar augstāko mirstību. Iepriekšējās divās nedēļās Latvijā tas ir bijis 78,1 gadījums. Augstāka mirstība ar diagnosticētu Covid-19 uz vienu miljonu iedzīvotāju aizvadītajās divās nedēļās bijusi Slovākijā, Čehijā, Ungārijā, Polijā, Bulgārijā, Igaunijā un Luksemburgā. Lietuvā attiecīgais rādītājs ir 56,2, bet Igaunijā - 97,8 gadījumi.

Tāpat Latvija jau trešo nedēļu ir ECDC veidotās ceļojumu brīdinājuma kartes sarkanajā zonā, kurā ir arī lielais vairums citu Eiropas valstu. Šajā zonā atrodas Eiropas reģioni, kuros 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir starp 150 un 500 gadījumiem.

Brīdinājuma kartes tumši sarkanajā zonā, kura liecina, ka 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 500 gadījumus, no Baltijas valstīm joprojām atrodas Igaunija. Savukārt Lietuva tāpat kā Latvija ir sarkanajā zonā.

Tumši sarkanajā zonā bez Igaunijas ir arī Čehija, Ungārija, Malta, Kipra, gandrīz visa Slovākija, kā arī atsevišķi reģioni Zviedrijā, Polijā, Austrijā, Francijā, Itālijā, Slovēnijā, Bulgārijā un Rumānijā.

Oranžajā zonā, kur 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir starp 25 un 150 gadījumiem, atrodas Portugāle, vairāki reģioni Dānijā, Somijā, Īrijā, Norvēģijā, Spānijā un Itālijā.

Savukārt zaļajā zonā, kur 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir mazāka par 25 gadījumiem, atrodas vien Islande un divi reģioni Norvēģijā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas