Latvijā iegādātajos tējas produktos konstatē atšķirības

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija (LPIAA) Eiropas Komisijas Patērētāju programmas 2014.-2020. gada ietvaros realizē projektu “Same as different” (“Tas pats, bet atšķirīgs”, DG Justice and Consumers, REC—RPPI-AG-2019).

Projekta mērķis ir veikt nepieciešamos testus, lai pārliecinātos vai identiski produkti kafija un tēja maisiņos, ko pārdod Polijas, Lietuvas, Latvijas un Vācijas tirgū, ir vienādas kvalitātes. Vienlaikus tika veikta produktu kvalitātes pārbaude.

Projekta partneris, Polijas Nacionālais dārzkopības pētniecības institūts laboratorijas pārbaudēs melnajai tējai maisiņos konstatēja trimethyl-sulfonium cation paaugstinātu līmeni, kura apjoms pārsniedza pieļaujamo līmeni, un tas konstatēts "Apsaras", "Možuma", "Ahmad", "Dilmah", "Greenfield", "Lipton", "Ica", "Yogi" melnās tējas paraugos, kuri tika iegādāti Latvijā.

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija vērsās LR Pārtikas un veterinārajā dienestā ar lūgumu situāciju izvērtēt. LPIAA turpinās sekot attīstības gaitai un informēs patērētājus par turpmākajiem soļiem.

Papildus informācija: www.pateretajs.lv

Nepieciešama palīdzība? Jautā konsultantam: https://www.pateretajs.lv/index.php/lv/kontakti-rekviziti/konsultanti-reionos

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas