Latvijā notiek gaisa taktiskās pārvietošanās vingrinājums “Reaper Raider”

No 5. līdz 13. augustam Latvijas teritorijā notiek NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas organizēts vingrinājums “Reaper Raider”, kura laikā sabiedroto karavīri trenē taktiskās pārvietošanās spēju gaisā, izmantojot ASV bruņoto spēku helikopterus “Black Hawk”.

Vingrinājuma mērķis ir pilnveidot NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas spēju savietojamību, kā arī sadarbību ar ASV bruņotajiem spēkiem gaisa operāciju ietvaros, demonstrējot sabiedroto vienotību, apņēmību un spēju aizstāvēt Latvijas iedzīvotājus un teritoriju pret jebkāda veida agresijas izpausmēm.

Vingrinājumā “Reaper Raider” piedalās NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīri, kā arī ASV kaujas aviācijas brigādes 1. kājnieku divīzijas, 3. bataljona un 1. aviācijas pulka karavīri ar helikopteru “Black Hawk” atbalstu.

Reaģējot uz izmaiņām starptautiskās drošības situācijā, 2016. gada jūlijā NATO samitā Varšavā tika apstiprināta vienošanās par NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā. NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada jūnijā.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1300 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovākijas, Slovēnijas, Melnkalnes un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem un veicinātu NATO īstenoto atturēšanu.

Savukārt pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas 2014. gada pavasarī un agresijas Ukrainas austrumos ASV uzsāka mācību operāciju „Atlantic Resolve”, kuras mērķis ir apliecināt ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā, veicinot mieru un stabilitāti Baltijas valstīs un Polijā.

Operācijas “Atlantic Resolve” ietvaros Latvijā šobrīd atrodas aptuveni 150 karavīru no ASV 1. kaujas aviācijas brigādes 3.bataljona, kas ar 13 helikopteru UH-60 un HH-60 “Black Hawk” atbalstu pilda dienesta pienākumus Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzē, stiprinot reģionālo drošību un demonstrējot ASV klātbūtni reģionā.

Iedzīvotājiem ievērībai!


Vingrinājuma “Reaper Raider” laikā no 5. līdz 13. augustam būs novērojama sabiedroto karavīru un militārās tehnikas pārvietošanās, kā arī Latvijas gaisa telpā lidos sabiedroto bruņoto spēku gaisa kuģi.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret trokšņiem, kas var rasties helikopteriem pārvietojoties uz Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzi un uz citām mācību norises vietām.

Bruņotie spēki uzsver, ka Latvijas gaisa telpā militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam.

Tāpat iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot karavīru pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās.

Iespēju robežās operatīvā informācija par Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto aktivitātēm ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija.

Jau ziņots, ka Latvijā līdz pat vēlam rudenim turpinās intensīva militāro vingrinājumu  un mācību sezona.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas