Latvijas armijas 100. gadskārtā dibinās apbalvojumu par ieguldījumu aizsardzības nozares izaugsmē

Atzīmējot Latvijas armijas 100. gadskārtu, Aizsardzības ministrija aicina profesionālus māksliniekus piedalīties skiču konkursā jauna apbalvojuma izveidei par ieguldījumu valsts aizsardzības nozares izaugsmē.

“Jauna apbalvojuma dibināšana Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Aizsardzības ministrijai ir īpašs notikums, tādēļ vēlamies, lai Latvijas talantīgākie mākslinieki dalītos ar savām labākajām idejām tā izveidē. Apbalvojumi ir ilglaicīgi – tie reprezentē mūsu sabiedrības vērtības un atspoguļo to laika posma izšķirošos notikumus. Uzskatu, ka šī ir iespēja māksliniekiem prezentēt savu skatījumu par karavīriem, zemessargiem un aizsardzības nozares darbiniekiem būtisku simbolu, radot to Latvijas armijas 100.gadskārtā, kā apliecinājumu ieguldītajam darbam,” pauda aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Apbalvojumu ir plānots dibināt kā valsts institūcijas apbalvojumu par īpašu ieguldījumu aizsardzības nozares izaugsmē, kurš reprezentētu nozares esošo sasniegumu novērtējumu ciešā sasaistē ar nākotnes attīstības ideju. Plašāka informācija par konkursu atrodama konkursa nolikumā un tehniskajā specifikācijā.

Māksliniekiem savus piedāvājumus jāiesniedz personīgi Aizsardzības ministrijā līdz 18. decembra plkst. 16.30, darba dienās no plkst. 10 līdz 17. Konkursa komisijas vērtējumā labākā piedāvājuma autors saņems godalgu 1000 eiro apmērā, kā arī tiks izvirzītas skices veicināšanas balvām par kopējo summu 1000 eiro apmērā.

Konkursa nolikums un tehniskā specifikācija pieejami Aizsardzības ministrijas mājaslapā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas