Latvijas autoceļu uzturētājs strādās arī svētkos un brīvdienās 3

Ziemassvētkos un Jaunajā gadā VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" nodrošinās valsts ceļu caurbraucamību diennakts režīmā, aģentūru LETA informēja Komunikācijas daļas pārstāve Anete Bertholde. 

Viņa norādīja, ka ziemas sezonā valsts autoceļu stāvokli 24 stundas diennaktī kontrolē LAU ziemas dienesta dežuranti, kuri, veicot tiešos novērojumus un sekojot līdzi informācijai no vairāk nekā 50 meteostacijām uz visiem Latvijas galvenajiem autoceļiem, organizē ziemas dienesta darbu.

Bertholde atklāja, ka galvenie ziemas sezonas darbi ir autoceļu attīrīšana no sniega, slīdamības samazināšana, tostarp arī preventīvā kaisīšana, kā arī citi operatīvi veicamie darbi.

2019./2020.gada ziemas sezonā LAU ziemas dienesta tehnikas parku veido 616 tehnikas vienības, tostarp pilnībā aprīkotas kravas automašīnas (ar sniega lāpstu un kaisītāju), greideri, ekskavatori, traktori un buldozeri.

Autoceļu uzturēšanas darbiem tiešsaistes režīmā var sekot līdzi kompānijas mājaslapas kartē "www.lvceli.lv", kā arī mobilajā lietotnē "Waze", kurā iespējams arī informēt par valsts autoceļu stāvokli. Par bīstamām situācijām uz ceļa var informēt arī VAS "Latvijas valsts ceļi" Satiksmes informācijas centru, zvanot uz diennakts bezmaksas tālruni 8000 5555. 

LAU veic gandrīz 200 dažādus ikdienas uzturēšanas darbus uz valsts autoceļiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 kilometru, no tiem 9092 kilometri autoceļu ir ar melno segumu, bet 10 989 kilometri ir grants autoceļi. LAU veic ikdienas uzturēšanas darbus arī uz vairāk nekā 900 tiltiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Ance

Interesanti,ko gan tagad jādara. Daudzas dienas ir vienāds laiks. Te nu darbā ir pilnīga dīkstāve. Ja nu var,tad tikai jāgreiderē, bet tādu ekstru uz zemes ceļiem neredzu. Diemžēl braucu,jo man ir jāstrādā arī svētkos. Nevaru nevaru neredzēt.

pirms gada, 2019.12.24 15:37

Atbilde

Lūdzu,Dzirkstelīt! Aizbraucat un paskatāties,sabildējiet Robežkalnu ceļu līdz Velēnai. Tāpēc,kā tikko lāpīja bedrītes. Precīzāk,nelāpīja. Tikai atradās darbā. Trūkst vārdu. Ja mēs tā strādātu,ar sūdainu koku būtu izdzīti.

pirms gada, 2019.12.25 21:00

elza

Jā, tā nu tas notiek... Tur tā naudiņa aiziet...

pirms gada, 2019.12.27 14:37

Latvijas ziņas