Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība sola lemt par protestu rīkošanu, ja valdība nepildīs likumus attiecībā uz pedagogu samaksas palielināšanu

Ja valdība nepildīs likumus attiecībā uz pedagogu darba algas zemākās likmes paaugstināšanu, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) 9.oktobrī lems par protesta akciju rīkošanu.

Kā aģentūru LETA informēja LIZDA pārstāvis Guntis Meisters, arodbiedrības "neizpratni un sašutumu" raisījis Ministru kabinetā izskatītais Informatīvais ziņojums "Par prioritārajiem pasākumiem valsts budžetam 2020.gadam un ietvaram 2020.-2022.gadam", kurā neesot paredzēta pedagogu darba algas zemākās likmes paaugstināšana no 2020.gada septembra, kā arī bāzes finansējuma palielināšana zinātnei un augstākajai izglītībai.

LIZDA valde lēmusi 9.oktobrī sasaukt LIZDA Padomes ārkārtas sēdi, kurā paredzēts lemt par protesta akciju rīkošanu. Līdz LIZDA Padomes ārkārtas sēdei notiks konsultācijas par iespējamo protesta akciju ilgumu un formu.

"Vienreiz jāpārtrauc Latvijā spēkā esošu likumu, Ministru kabineta lēmumu nepildīšana. Katru reizi mums jāizmanto galējās metodes, lai politiķus pārliecinātu par normatīvo aktu un solījumu pildīšanu. Nav pieļaujams, ka nauda tiek dota jaunām iniciatīvām, piemēram, pieci miljoni eiro partiju finansēšanai, nepildot līdzšinējās saistības pret pedagogiem un zinātniekiem," uzsver LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.

LIZDA atgādina, ka pedagogu darba algas paaugstināšanas grafiks paredz, ka no 2020.gada 1.janvāra pedagogu mēneša zemākā darba algas likme pieaugs 710 līdz 750 eiro, bet 2020.gada septembrī paredzēts pieaugums no 750 līdz 790 eiro.

Tāpat Ministru kabinetam, iesniedzot Saeimai gadskārtējo valsts budžeta projektu, tajā jāparedz ikgadēju finansējuma pieaugumu ne mazāku par 0,25% no iekšzemes kopprodukta augstākajai izglītībai un ne mazāku par 0,15% no iekšzemes kopprodukta zinātniskajai darbībai, norāda LIZDA.

Kā ziņots, LIZDA nav vienīgā arodbiedrība, kas paudusi neapmierinātību ar naudas sadali nākamā gada valsts budžetā.

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) lēmusi, ka nevar atbalstīt budžetu, kurā nav ievērotas Veselības aprūpes finansēšanas likuma normas. Tās vadītājs Valdis Keris paudis, ka neapmierinātība ar valdības lēmumu nozarei solīto 120 miljonu eiro vietā iezīmēt papildu 50 miljonus eiro "ir milzīga un vilnis ir sācis velties"

LVSADA arodorganizācijām tuvākajā laikā jāizsaka viedokļi un priekšlikumi par iespējamām protesta akcijām. Nākamajā sēdē, kas notiks 15.oktobrī, arodbiedrība izskatīs šo jautājumu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas