Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvs "VAKS" nākamgad attīstībā plāno ieguldīt apmēram miljonu eiro

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība "VAKS" nākamajā gadā attīstībā plāno ieguldīt apmēram miljonu eiro, aģentūrai LETA pastāstīja kooperatīva valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons.

Viņš sacīja, ka tostarp iela daļa līdzekļu tiks ieguldīti divu graudu uzglabāšanas torņu būvniecībā reģionos ar 10 000 tonnu jaudu, taču nākamajā gadā atsevišķās vietās plānots uzlabot arī graudu pieņemšanu.

Pēc Jansona minētā, sākotnējās aplēses liecināja, ka nākamajā gadā investīciju iespējas būs ierobežotas, taču situācija izrādījās labāka, nekā sākotnēji prognozēts, tostarp sausuma dēļ, kas bija vērojams vasarā, izdevās ieekonomēt līdzekļus, kas bija paredzēti graudu kaltēšanai.

Viņš pastāstīja, ka šogad attīstībā kooperatīvs ieguldījis vairāk nekā vienu miljonu eiro, līdz graudu ražas novākšanas sākumam īstenojot vairākus projektus. Tostarp noslēgta sēklu ražotnes izveides otrā kārta, kā arī veikti nelieli uzlabojumi vairākās kooperatīva struktūrvienībās reģionos.

"VAKS" valdes priekšsēdētājs teica, ka ir pāragri prognozēt kooperatīva šā gada apgrozījumu. "Mums ir ļoti daudz graudu, par kuru piegādi ir noslēgti līgumi, bet tie vēl nav piegādāti," skaidroja Jansons.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka "VAKS" apgrozījums 2017.gadā bija 62,102 miljoni eiro, bet peļņa - 1,387 miljoni eiro.

"VAKS" pamatdarbības vieta ir Valmierā, bet kooperatīvam ir trīs pastāvīgi strādājošas struktūrvienības - Varakļānos, Gulbenes novada Beļavā un Burtnieku novada Matīšos. Kooperatīvam pieder 100% daļu SIA "Lauce", kā arī 1,87% daļu rūpnīcā "Latvijas piens". Kooperatīva mērķis ir sniegt pakalpojumus lauksaimniecības produktu ražotājiem, konsultācijas, kā arī apmierināt citas kooperatīva biedru vajadzības.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas