Lietuvā plāno revakcinēt pret Covid-19 visu sabiedrību 4

Lietuvā pret Covid-19 plāno revakcinēt visu sabiedrību, sākot no vecāka gadagājuma cilvēkiem un prioritārajām iedzīvotāju grupām, trešdien paziņojusi veselības ministra Arūna Duļķa vietniece Živile Simonaitīte. Kā viņa pastāstījusi Lietuvas sabiedriskajam radio, vispirms revakcinācija tiks sākta no tām grupām, kurām kopš sākotnējās vakcinācijas jau pagājis pusgads. Pagaidām nav nolemts, vai vēlāk šo procesu turpināt pēc vecuma grupām, vai dalīt sabiedrību mazākās grupās pēc citiem principiem.

Tuvāko nedēļu laikā iecerēts saskaņot veselības ministra rīkojumu par revakcināciju, kas balstīsies uz Viļņas Santaras klīnikas veiktu pētījumu, kurā novērotas antivielu līmeņa pārmaiņas pret Covid-19 potētajiem darbiniekiem. Konstatēts, ka antivielu līmenis laika gaitā krītas un straujāk tas notiek gados vecākiem cilvēkiem, tādēļ tieši no viņiem paredzēts sākt atkārtotu vakcināciju.

"Noteikti esam paredzējuši revakcināciju, un, iespējams, nebūs pagājuši ne pāris mēneši, kad jau runāsim arī par ceturto un piekto devu," izteikusies viceministre.

Viņa norādījusi, ka trešā deva nebūs obligāta, bet pieļāvusi, ka tā var izrādīties aktuāla cilvēkiem, kuri vēlēsies ceļot pa Eiropas Savienību.

Jau ziņots, ka neatkarīgo ekspertu konsultatīvā padome sniegusi Lietuvas valdībai ieteikumu prioritārās profesiju grupas revakcinēt pret Covid-19 pusgadu pēc sākotnējās potēšanas.

Kā otrdien paziņoja valdība, ar "Moderna" vai "Pfizer" vakcīnu nostiprinošo devu pusgadu pēc pēdējās saņemtās vakcīnas devas būtu jāvakcinē medicīnas un sociālās aprūpes nozaru darbinieki, aptiekāri un vairāku citu profesiju pārstāvji.

Ar trešo vakcīnas Lietuvā jau kopš augusta sākuma tiek vakcinēta neliela cilvēku grupa - onkohematoloģisku slimību pacienti, cilvēki, kuri saņem imūnsupresīvu terapiju, kuriem tiek veikta dialīze vai konstatētas autoimūnas slimības.

Lietuvas Statistikas departamenta dati liecina, ka vismaz vienu vakcīnas devu pret Covid-19 saņēmuši 59,2 % valsts iedzīvotāju, tajā skaitā 69,7 % pilngadīgo iedzīvotāju.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Aija

Es uzskatu ka pēc gada,jā. Un tagad nevar saprast,laikam ,ja gripas nav,tad nav jāpotējas. Ja reiz kovids ir tik nikns,ka paliekam slimi arī vasarā,tad tiešām sanāk potēties uz pavasara pusi,kad bija pirmā pote. Tā būtu pareizāk. Man,kā ārstam mācīja,ka- ja taisa revakcināciju,tad pēc tam nekādas potes vairs nedrīkst būt katru gadu. Infekcijas ārstiem tas ir jāzina.

pirms mēneša, 2021.09.01 20:36

!

Vienkārši kā narkomānus uzsēdina uz adatas!
Un nākošās potes jau drīz būs par maksu.

pirms mēneša, 2021.09.02 09:30

airons

vai beigās nesanāks tā ka tieši vakcīnas rezultātā antivielas ,krītas un Dieva radītā imunitāte līdz ar to?

pirms mēneša, 2021.09.02 21:26

Latvijas ziņas