LLKC atsāk lauka dienas lopkopībā

Ar demonstrējumu piena lopkopības saimniecībā “Lejas Zosēni” šodien atsākas Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotie demonstrējumu lauka dienu pasākumi lopkopības saimniecībās Latvijā.

Pirmie no kopumā plānotajiem 16 demonstrējumiem notiks tiešsaistē. Tiklīdz tiks atcelti Covid-19 dēļ noteikti ierobežojumi, pasākumus aicināsim apmeklēt arī klātienē.

Pirmajā šāgada lauka dienā analizē dažāda lieluma govju apsaimniekošanu vienā slaucamo govju ganāmpulkā piena lopkopības saimniecībā. Interesentiem būs iespēja uzzināt par slaucamo govju auguma izmēru un dzīvmasas sakarību ar piena produktivitāti, par ciltsvērtības pielietojumu barības izmantojamības uzlabošanai, kā arī par demonstrējuma gaitā iegūtajiem rezultātiem. Savukārt saimniecības īpašnieki dalīsies savā apsaimniekošanas pieredzē.

Anita Siliņa, LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītāja: “Interese par šīm lauka dienām ir noturīga. Tas nozīmē, ka saimnieki aizvien vēlas kļūt informētāki, zinošāki savā nozarē. Tieši tādēļ šogad lauka dienās uzsvaru liksim uz praktiski pielietojamu informāciju, konkrētos demonstrējumos tapušiem pētījumu datiem, kas palīdzētu lauksaimniekiem dzīvnieku audzēšanu padarīt videi draudzīgāku un saimniecībai izdevīgāku.”

Martā demonstrējumu ietvaros analizēs bioloģisko piena lopkopību Rožkalnu pagasta z/s “Kārkliņi”, bet aprīlī – piena lopkopību. Maijā plānoti 3 demonstrējumi par zīdītājgovīm, zirgiem un piena lopkopību. Arī jūnijā paredzēti trīs demonstrējumi, no kuriem divi par piena lopkopību, bet viens – par jēru audzēšanu. Divos jūlija demonstrējumos apskatīs zīdītājgovu un piena lopkopības tēmu, savukārt augustā analizēs bioloģisko jēru un gaļas liellopu audzēšanu. Atlikušajos demonstrējumos septembrī un oktobrī uzmanības centrā būs piena lopkopības tēma.

Jāpiebilst, ka 2020.gadā notikušās lauka dienas lopkopībā kopumā apmeklējuši 660 interesentu, no kuriem 250 tajās piedalījās attālināti.

Plašāka informācija par demonstrējumu norises vietām un laikiem: www.llkc.lv.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas