Mācību norisei klātienē būs stingrāki noteikumi 12

Covid-19 dēļ tiks noteikti stingrāki ierobežojumi izglītības un sporta jomās, tostarp noteiks, ka no 30.novembra skolās vienam audzēknim būs jānodrošina trīs kvadrātmetru liela platība, bet skolotājiem arī stundās būs jālieto sejas maskas, otrdien kopsēdē vienojās valdība un Krīzes vadības padome.

Amatpersonas ir lēmušas, ka 1. līdz 6.klašu skolēniem, ja izglītības iestāde lemj mācību procesu organizēt klātienē, uz vienu skolēnu no 30.novembra būs jānodrošina ne mazāk kā trīs kvadrātmetri no klases telpas platības. Ja nepieciešams, vienu klasi varēs dalīt vairākās grupās.

Speciālisti skaidro, ka bērniem vecuma grupā no desmit līdz 12 gadiem ir novērojams straujš Covid-19 saslimstības pieaugums, kas pielīdzināms pieaugušo saslimstības tendencēm, kā arī joprojām izglītības iestādēs tiek konstatēti uzliesmojumi ar lielu iesaistīto skolēnu skaitu. Tādēļ var secināt, ka joprojām izglītības iestādēs saglabājas augsti Covid-19 izplatības riski.

Lai mazinātu Covid-19 izplatību izglītības iestādēs, ir nepieciešams noteikt pienākumu nodrošināt lielāku platību uz vienu izglītojamo, lai izglītības procesa norises laikā tiktu nodrošināta iespēja ievērot distanci gan skolotājam no bērniem, gan bērniem savā starpā un tiktu novērsta telpu pārblīvētība.

Turklāt epidemioloģiskās izmeklēšanas dati liecina, ka visbiežāk Covid-19 izplatība skolēnu vidū notiek tādēļ, ka pedagogs bērnus ir inficējis. Tāpēc, lai mazinātu infekcijas izplatības risku no pedagoga uz bērniem, noteikts pienākums pedagogiem no 30.novembra izglītības procesa laikā lietot mutes un deguna aizsegus. Savukārt, lai novērstu Covid-19 izplatību pedagogu vidū pulcējos izglītības procesa starplaikos, tiek noteikts, ka pedagogi lieto mutes un deguna aizsegus izglītības iestādē arī ārpus mācību procesa.

Vienlaikus noteikts, ka pieaugušo izglītībā, kā arī augstskolās un profesionālajā izglītībā praktiskās nodarbības, kuras nav iespējams veikt attālināti, no 27.novembra drīkstēs notikt ne vairāk kā desmit cilvēku lielā grupā, ievērojot arī citus piesardzības pasākumus, tostarp divu metru distanci. Tas nozīmē, ka klātienē drīkstēs notikt, piemēram, pirmās palīdzības sniegšanas mācības, praktiskās mācības operatīvo dienestu darbinieku kvalifikācijas celšanai un tamlīdzīgi.

Veselības ministrija atgādina, ka desmit ir maksimāli pieļaujamais skaits, cik cilvēku drīkst pulcēties privāti, sportojot vai veicot citas darbības.

Stingrākas prasības noteiktas arī sporta klubiem, kur iekštelpās sportot joprojām drīkstēs tikai individuāli vai viens pret vienu ar treneri vai vairākām personām, ja tās dzīvo vienā mājsaimniecībā. Būs jānodrošina ne tikai divu metru distance, bet no 27.novembra arī vienai personai būs jāatvēl vismaz 15 kvadrātmetri no telpu platības un telpu piepildījums nedrīkstēs pārsniegt 20% no telpas infrastruktūras pieļautā maksimālā cilvēku skaita.

Tāpat noteikts, ka pakalpojumus, kas saistīti ar izklaidi, varēs nodrošināt attālināti. Piemēram, izklaides industrijas pārstāvis drīkstēs privātam pasākumam, kurā sapulcējušies līdz desmit cilvēkiem no ne vairāk kā divām mājsaimniecībām, pieslēgties attālināti un nodrošināt izklaides iespējas.

Savukārt amatieru kolektīvu mēģinājumi (viens pret viens) drīkstēs notikt līdz plkst.22.

LETA jau ziņoja, ka paralēli šiem lēmumiem nolemts šonedēļ Daugavpilī, Baldones, Krāslavas, Salacgrīvas, Aknīstes, Varakļānu, Mārupes, Mālpils, Smiltenes, Garkalnes, Limbažu un Salaspils novadā Covid-19 izplatības dēļ ieviest stingrākus ierobežojošos pasākumus.

Piemēram, 27.novembra šajās pašvaldībās papildus jau noteiktajiem piesardzības pasākumiem valsts mērogā tiek pārtraukta jebkāda veida izglītības procesa norise klātienē, izņemot pirmsskolas izglītības programmas apguvi un mācības 1.-4.klasē.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Es

Īstas pārliecības nav par to cik bērns sadzirdēs no skolotāja teiktā, ja skolotājs būs maskā, bieži vien veikalos saskaramies ar problēmu, ka nevar saprast ko runā pārdevējs vai pircējs...... Protams kaut kādi ierobežojumi ir nepieciešami papildus, jo daudzi izturas vieglprātīgi pret šo situāciju, bet cik produktīvs būs mācību process ir neskaidrības...... 3m2 tas ir ļoti daudz, ja klasē ir ap 25 skolēni, tas ir neiespējami. Vai prātīgāk nebūtu atcelt vispār klātienes mācības līdz Ziemassvētkiem?

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.25 09:56

Jādomā

Prātīgi būtu mazos uz mēnesi attālināti un lielos 7. - 12. klases tagad mēnesi klātienē. Lielie 5-6 nedēļas skolu nav redzējuši, varētu kaut ko vēl paspēt iemācīties 1. semestrī.

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.25 10:59

!!!

Kādas stulbības! Kurš debīliķis ir iedomājies, ka bērns visu dienu sēdēs savos 3 kvadrātmetros? Varbūt liks piesiet pie krēsla?
Bērni taču līdz 14.gadiem neslimojot.

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.25 12:08

Es

Pašu tevi attālināti vajag ... . Pamatu izglītībai ieliek mazajās klasēs un to šobrīd nevar liegt mazajiem bērniem. Ja tie kas tagad mācās vidusskolā, mazajās klasēs ir slinkojuši un nav neko iemācījušies, tad zaudēto pa mēnesi nesastrēbt.

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.25 12:12

Es

Kas šobrīd mums ir svarīgāks veselība vai mācības? Bērniem vēl visa dzīve priekšā, bet mūsu vecvecākiem ne :( Un nevajag čīkstēt, ja nedaudz pašiem jāpadarbojas ar saviem bērniem, vieglāk tomēr palīdzēt ir mazajiem, ne lielajiem. Atceraties mīļie, viss sākas ģimenē, ja nav laika pašam saviem bērniem, tad varbūt vajag padomāt, kādēļ jums vispār viņi ir......

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.25 15:43

Janka

Tie kuri no bailēm ir smadzenes izčurājuši - uzliekat 3 maskas un nelienat ārā no pagultes.
Lieciet bērnus mierā !!!

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.25 17:35

Laura

Nevajadzēja aizslēgt lauku skolas,kā pa piemēru Galgauskas pamatskolu bērni būtu mierīgi mācījušies kauns

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.25 16:31

Bērni

Ja klasi dalīs grupās, tad ir jānodrošina katra sola un krēsla dezinfekcija. Saziņa gan masku dēļ varētu būt neskaidra, bet visiem ir jāapzinās vīrusa nopietnība un neērtības jāpiecieš. Šis vīrusslimības laiks 1-2 gadus ir jāpārdzīvo.

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.25 21:33

Veči

Nekāda vīrusa nav ! Nomierinieties!

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.25 21:56

to Veči

Ja tev nav, nenozīmē, ka nav.

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.26 11:22

Atbilde Es

Gudri runajat....laikam kārtējā skolotaja...vai jus sezot klase ar berniem tik daudz vielai izejat cauri cik berniem dodiet attalinati?Tiešām vecakiem jasak sedet bez darba...lai skolotajs saņemtu algu pienaciju....kas vispar notiek un cik tas ilgi turpinasies...

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.26 12:06

Latvijas ziņas