Mājputnus drīkstēs laist ārā, ievērojot vairākus piesardzības pasākumus 2

Valdība otrdien, 18. maijā, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par biodrošības pasākumu kopumu dzīvnieku turēšanas vietām, atļaujot mājputnus turēt arī ārpus slēgtajām telpām - no brīža, kad noteikumi stāsies spēkā, vienlaikus ievērojot vairākus piesardzības pasākumus. Par to informē Zemkopības ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Rūta Rudzīte.

Ļaujot putniem uzturēties ārpus slēgtām telpām, mājputnu īpašniekiem un turētājiem obligāti ievērojami vairāki piesardzības pasākumi, lai mazinātu risku pārnest augsti patogēnās putnu gripas ierosinātāju no savvaļas putniem uz mājputniem.

Šie ierobežojumi ir:

1. mājputnus, kas ir ūdensputni, ir aizliegts izlaist dabīgas izcelsmes ūdenstilpēs,

2. ir aizliegta dalība tirgos ar mājputniem un izbraukuma tirdzniecība ar mājputniem un inkubējamām olām,

3. mājputnu dzirdināšanai atļauts izmantot tikai tādu ūdeni, kas nav iegūts virszemes ūdenskrātuvē,

4. darbiniekiem un personām, kuras nonāk kontaktā ar mājputniem, ir jānēsā darba vai maiņas apģērbs un apavi, ko lieto tikai mājputnu turēšanas vietā.


Vairāk informācijas – noteikumos “Grozījums Ministru kabineta 2015. gada 9. jūnija noteikumos Nr. 291 “Noteikumi par biodrošības pasākumu kopumu dzīvnieku turēšanas vietām””. kas stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publikācijas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Aija

Man tagad prātā tāda aina. Cilvēks ar diviem kruķiem lēnām iet pie savām vistiņām. Uz krūtīm pakārta kulīte ar barību,jo rokas aizņemtas. Tiek pie kūts,sāk pārģērbties un mainīt apavus. Jums pašiem neliekas smieklīgi? Tas ir konkrēts gadījums iz lauku dzīves. Kas kust,lai tikai būtu sava oliņa.

pirms 24 dienām, 2021.05.19 07:31

Latvijas ziņas