Makšķernieki: Iekšējos ūdeņos nedrīkstētu zvejot ar tīkliem 1

Iekšējos ūdeņos būtu jāaizliedz zveja ar tīkliem, bet, lai nodrošinātu zivju atražošanu un teritorijas uzturēšanu, populārākajās valsts ūdenstilpēs jāievieš licencētā zveja. Šie ir tikai daži no ieteikumiem, kuri pausti šovasar veiktajā makšķernieku aptaujā, ko pēc Zemkopības ministrijas ierosinājuma veica Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).

Makšķernieki savu viedokli aptaujā pauduši visai aktīvi - kopumā saņemtas teju 700 anketas. Visaktīvākie ar 334 iesniegtām atbildēm bijuši makšķernieki Vidzemē, ar 141 anketu seko Kurzeme, ar 110 - Zemgale, bet ar 51 - Latgale.

Agnese Neimane-Jordane, LLKC Zivsaimniecības nodaļas vadītāja: “Liels paldies visiem, kuri piedalījās aptaujā. Saņemtās atbildes noteikti palīdzēs izprast, kur un kādas problēmas sabiedrība saskata ar makšķerēšanu saistītajās jomās. Aptaujā iesniegti tiešām vērtīgi priekšlikumi gan saistībā ar ūdeņu apsaimniekošanas uzlabošanu, gan zivju resursu atjaunošanu. Savukārt, pateicoties makšķernieku viedoklim, varēsim labāk plānot arī izglītojošos pasākumus.”

Ņemot vērā to, ka aptaujas dalībnieki ar makšķerēšanu aizraujas krietni vairāk nekā piecus gadus, arī saņemtie priekšlikumi ir ļoti izsvērti un pragmatiski. Lai ikvienam būtu iespēja piekļūt ūdeņiem, makšķernieki vēlas sakārtotākas attiecības ar ūdeņu krastu zemju īpašniekiem. Tāpat tiek rosināts samazināt lomā paturamo zivju skaitu, ne vien nosakot minimālo zivs lielumu, bet arī maksimālo tās garumu. Piemēram, rosināts aizliegt paturēt līdakas, kas garākas par 70 cm, zandartus, kas garāki par 65 cm, un asarus, kas garāki par 40 cm.

Visvairāk aptaujā piedalījušies makšķernieki vecumā no 31 līdz 64 gadiem - kopumā 460, savukārt 162 respondenti bijuši vecumā no 16 līdz 30 gadiem, 9 - vecumā virs 65, bet 5 - vecumā līdz 15 gadiem.

Atbilstoši anketās sniegtajām atbildēm, mūsu valstī vispopulārākais makšķerēšanas veids ir spiningošana - to atzīmējuši 566 respondenti, ar 456 balsīm seko pludiņmakšķerēšana, ar 415 - fīdermakšķerēšana, bet ar 320 - zemledus makšķerēšana.

Apkopotās atbildes tālāku lēmumu pieņemšanai tiks iesniegtas Zemkopības ministrijas Zivsaimniecības departamentā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jānis

Lielu līdaku var salīdzināt ar lielu koku mežā, kas ir smuks, bet aizēno pārējos kokus un traucē tiem augt straujāk, atņem barības bāzi un izspiež no teritorijas citas līdakas. Viņas būtu jāizķer pirmās, bet diemžēl cilvēkiem nav daudz sajēgas par to.

pirms gada, 2018.11.25 17:07

Latvijas ziņas