"Manabalss.lv" vāc parakstus par atgriešanos pie vecās personas kodu izveides kārtības 1

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par atgriešanos pie līdzšinējās personas kodu izveides kārtības, tajā atspoguļojot cilvēka dzimšanas datumu. Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Aivis Boževnieks. Viņš pauda neizpratni par to, kam gan ir nepieciešams jaunais personas kods bez dzimšanas datiem, ja personu apliecinošos dokumentos tāpat liek klāt dzimšanas datumu.

"Jābūt tā, ka personai tiek piešķirts personas kods, kuru veido 11 ciparu virkne, no kuriem pirmie 6 cipari norāda personas dzimšanas datumu, mēnesi, gadu, kā tas bija līdz 2017.gada 30.jūnijam," norādīja iniciatīvas autors.

Boževnieks tāpat rosina noteikt, ka, sasniedzot pilngadību, persona, kurai personas kods ir ar dzimšanas datiem un tai šķiet, ka tas ierobežo tās tiesības uz privātās dzīves, mājokļa un korespondences neaizskaramību, būtu tiesīga vienu reizi, iesniedzot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP) iesniegumu, lūgt mainīt tai piešķirto personas kodu uz tādu personas kodu, kurā netiek norādīts dzimšanas datums.

Idejas autors norādīja, ka, pierakstoties pie ārsta vai cita speciālista, tiek prasīts personas kods un arī dzimšanas dati. Tāpat pašlaik dzimšanas dati tiek norādīti arī blakus automātiski ģenerētam personas kodam pasē un/vai ID kartē, kā arī CSDD izdotā autovadītāja apliecībā. "Tur arī ir redzams cilvēka attiecīgais vecums, un nav iespējams izvairīties no diskriminācijas vecuma dēļ, kas tika minēts par vienu no iemesliem ģenerētā personas koda ieviešanai. Ja šis arguments ir patiess, tad personu apliecinošos dokumentos nedrīkstētu uzrādīt dzimšanas datus, jo pretējā gadījumā ir nesaprotama automātiski ģenerēta koda izveide," pauda iniciatīvas pieteicējs.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

nātre

dažu iestāžu vadītājiem un neskaitāmajiem darbiniekiem nav ko darīt, lai attaisnotu savu bezdarbību, katru gadu taisa visādas izmaiņas , kuras tikai apgrūtina cilvēku dzīvi ar liekiem izdevumiem, ik p;ec p;aris gadiem jāmaina dokumenti, ielu nosaukumi u.t.t. Pusi atlaist un viss nostāsies savās vietās,

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.18 11:53

Latvijas ziņas