Medmāsai par viltota negatīva Covid-19 testa rezultāta sarūpēšanu piemēro 1500 eiro sodu

Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūras (NNVIDIP) prokurors ir piemērojis 1500 eiro naudas sodu kādai medicīnas māsai par to, ka viņa viltoja nosūtījuma dokumentu negatīva Covid-19 testa rezultāta saņemšanai, aģentūru LETA informēja prokuratūras pārstāve Aiga Eiduka.

Prokuratūrā bija vērsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), lūdzot sākt kriminālvajāšanu pret medicīnas māsu pēc Krimināllikuma 275.panta pirmās daļas par to, ka viņa viltoja nosūtījumu, iekļaujot tajā nepatiesas ziņas par testējamā materiāla piederību, Covid-19 laboratoriskai diagnostikai, lai nodrošinātu negatīvu testa rezultātu kādai citai personai.

Prokurors minēto personu sauca pie kriminālatbildības par to, ka viņa tīši, personīgu motīvu vadīta, vēloties nodrošināt citai personai negatīvu Covid-19 testēšanas rezultātu starptautiskai ceļošanai, paņēma sev no deguna un kakla analīžu paraugus un izveidoja nosūtījumu koronavīrusa laboratoriskajam izmeklējumam, kuram pievienoja iepriekš paņemtos savu analīžu paraugus. Nosūtījumā viņa norādīja, ka paraugs ņemts no citas personas.

Apsūdzētā persona pilnībā piekrita inkriminētajam noziegumam, atzina savu vainu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā un to nožēloja, vēsta prokuratūra. Līdz ar to prokurors apsūdzētajai piemēroja prokurora priekšrakstu par sodu, nosakot naudas sodu, ko viņa jau ir samaksājusi, ieskaitot minēto summu Valsts kasē.

Prokuratūra uzsver, ka dokumenta, kas dod tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, viltošana, kā arī viltota dokumenta realizēšana vai izmantošana ir noziedzīgs nodarījums. Atzinums par Covid-19 testa rezultātu, tostarp nosūtījums testa veikšanai, kā arī sadarbspējīgs vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, kas noteiktos gadījumos dod iespēju iegūt kādas privilēģijas vai atvieglojumus, ir atzīstams par dokumentu Krimināllikuma 275. panta pirmās daļas izpratnē, uzsver izmeklētāji.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas