MK atbalsta TM rosinājumu 13. maijā atzīmēt Valsts valodas dienu

Otrdien, 5. martā, Ministru kabinets atbalstīja Tieslietu ministrijas rosinājumu 13. maijā atzīmēt Valsts valodas dienu un turpmāk deleģēt Ministru kabinetu noteikt profesiju un profesionālo nozaru atzīmējamās dienas.
Ar grozījumiem likumā "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām" paredzēts papildināt likumu ar jaunu atzīmējamo dienu 13. maijā – Valsts valodas dienu, kas veltīta latviešu valodas bagātības un attīstības godināšanai, vienlaikus atspoguļojot arī latviešu valodas statusa nozīmīgumu Latvijā. Ideja par Valsts valodas dienas atzīmēšanu 13. maijā pieder Rakstniecības un mūzikas muzejam, saistot šī datuma izvēli ar latviešu valodas pamatlicēja Jura Alunāna dzimšanas dienu.

Vienlaikus ar grozījumiem likumā tiek paredzēts, ka Ministru kabinets noteiks profesiju un profesionālo nozaru atzīmējamās dienas un kārtību, kādā šīs dienas ir nosakāmas Ministru kabineta noteikumos (piemēram, sociālo darbinieku diena, medicīnas darbinieku diena, policijas darbinieku diena utt.).


Minētie grozījumi tiek veikti, lai atvieglotu Saeimā skatāmos grozījumus likumā attiecībā uz profesijas un profesionālo nozaru atzīmējamām dienām un, lai izvairītos no situācijām, ka likums "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām" tiek nepārtraukti grozīts. Plānots, ka Saeima turpmāk lems tikai par atceres un atzīmējamām dienām, kas saistītas ar vispārējiem valstiskiem un sabiedriski svarīgiem faktiem un notikumiem.


Likumprojekts papildus paredz, ka profesiju dienas, kas jau ir noteiktas likumā "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām", tiek pārceltas uz jaunajiem Ministru kabineta noteikumiem.


Likumprojekts vēl tiks skatīts Saeimā, taču plānots, ka tas stāsies spēkā 2019. gada 1. jūlijā. Ar likumprojektu iespējams iepazīties Ministru kabineta mājaslapā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas