Muižniece: Obligātā vakcinācija pret Covid-19 būs tikai kā beidzamā alternatīva 7

Pirms Ministru kabinetā tiek turpinātas diskusijas par obligāto vakcinēšanos pret Covid-19 atsevišķu pakalpojumu sniedzējiem, vispirms ir nepieciešams strādāt pie cilvēku motivēšanas un skaidrošanas par Covid-19 vakcīnas ieguvumiem, aģentūrai LETA ar padomnieces Ilzes Krūkles starpniecību pauda izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP).Savukārt obligāta vakcinācija tiks atstāta tikai kā beidzamā alternatīva.  Muižniece atzīmēja, ka trešdien abu ministriju - Izglītības un zinātnes ministrijas un Veselības ministrijas - komunikācijas cilvēki tikās, lai gatavotu plānu aktīvākai sabiedrības izglītošanai. "Bet pārāk ilgi ar šo lēmumu vilcināties arī nedrīkst, lai nozarēm un pašiem darbiniekiem ir skaidrība par situāciju, kāda tā būs un ar ko var nākties rēķināties," viņa piebilda.

Pēc Muižnieces sacītā, ja valdība nonāks līdz beidzamajam scenārijam - lēmumam par nozaru noteikšanu, kuru darbiniekiem vakcinācija varētu būt obligāta, un šis lēmums būs datos balstīts, pamatots, un pārliecinoši izskaidrots, tad diemžēl tas būs jādara. "Bet tas ir galējais, ko varētu darīt," viņa piebilda.

"Es noteikti vēlos uzsvērt, ka tie nedrīkst būt tikai skolotāji un bērnudārzu darbinieki, obligātā vakcinācija tad jānosaka arī policistiem, mediķiem, sociālajiem darbiniekiem. Valdības un mūsu uzdevums tagad, pirms šī lēmuma, būs vēl aktīvāk motivēt un skaidrot vakcinācijas nepieciešamību," sacīja Muižniece. 

Kā norādīja Muižniece, redzams, ka līdzšinējās Veselības ministrijas sabiedrības informēšanas aktivitātes nav devušas pietiekamu rezultātu, tāpēc ir gatavi nākt talkā gan ar idejām par skaidrojošiem un motivētiem pasākumiem, gan praktisko realizāciju. 

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) valdības sēdē aicināja atbildīgās ministrijas "nopietni apsvērt" atsevišķu pakalpojumu sniedzējiem noteikt obligātu vakcināciju pret Covid-19. Viņš aicināja Veselības ministriju, Tieslietu ministriju un Operatīvās vadības grupu "nopietni apsvērt" iespēju, vai atsevišķu pakalpojumu sniedzējiem nevajadzētu paredzēt obligātu vakcināciju pret Covid-19.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Mu.

Ši takš ari ķerta ar poti . ko bazies visu ar tam potem.

pirms 3 mēnešiem, 2021.06.17 18:19

rajux

Varat jau mēģināt, bet var sanākt ļoti slikti. Skolotāji jau tā trūkst un ko darīsiet, ja skolu direktoriem liks atlaist nevakcinētus skolotājus? Pirmkārt tiesas procesi, otrkārt kurš mācīs bērnus? Vēl viena nianse-vai sociālais budžets izturēs tādu bezdarbnieku skaitu? Valdība dzīvo savā burbulī un tai pat nav nojausmas kas notiek ārpus tā.

pirms 3 mēnešiem, 2021.06.17 18:26

Jānis

neviens neko neatlaidīs, bet liks pasēdēt bezalgas atvaļinājumā. iedomājies viens nevakcinēts staigājošs perēklis pa skolu, kurā lielākā daļa bērnu nav vakcinēta. Ātri pārdomās.

pirms 3 mēnešiem, 2021.06.17 20:18

.

Ja negrib vakcineties, lai taisa testus par saviem līdzekļiem. Zb visu par velti iedod, vēl to pašu nevar izdarīt. Labak ticēt kkādām sazverestības teorijām un paralizēt izglitības sistēmu. Par tiem, kas pansionātos nevakcinējas par tiem vispār nav ko teikt. Kā vispār var pieļaut, ka darbinieks apdraud klientus. Tie cilvēki taču maksā lielu naudu, un ne jau par to, lai dabūtu covidu un atdotu galus nosmokot.

pirms 3 mēnešiem, 2021.06.18 08:38

..

Ej un potējies kaut katru dienu! Nevajag citiem uzbāzties ar savu stulbumu.

pirms 3 mēnešiem, 2021.06.21 13:51

Ance

Es arī to pašu saku. Galvenais,ka kolēģi ,kam jau ir problēmas ar veselību ,kur būtu jāsargā sevi un jāpotējas,kā tādi buļļi. Nē un nē. Patiesībā pat negribas klausīties. Aizbildinās,kā meita,kas strādā slimnīcā, arī nav potējusies,neviens neprasot.. Tiešām,saklausās visādus ārprātus un dzied līdz. Protat,neesam visi vienādi. Un tomēr,nekad neticēšu,kā tā ir vispasaules afēra. Bet ticam radu ārstam,kas strādā tieši tur ārprāta režīmā un galvenais,tādas stundas tā apģērbti. Tas vairs nav pa jokam.
Tikko arī bijusi runa,kā nepotētajiem būs jāsedz visi izdevumi,ja nonāc slimnīcā. Jo tu pats nevēlies,lai būtu vesels. Un tad varēsi teikt,kā es pati atbildu par nevakcinēšanos. Kad sāksi maksāt kā maksas pakalpojumu ,kas norādīts cenrādī.

pirms 3 mēnešiem, 2021.06.18 22:22

!

Krance, nomierinies!

pirms 3 mēnešiem, 2021.06.21 13:53

Latvijas ziņas