Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” nominanti 2019

LABĀKĀ PILNMETRĀŽAS SPĒLFILMA 1906 (režisors Gatis Šmits, studija Tanka)

Blakus (režisore Alise Zariņa, MF Production)

Jelgava ’94 (režisors Jānis Ābele, Jura Podnieka Studija)

Nekas mūs neapturēs (režisors Andris Gauja, Riverbed)

Oļegs (režisors Juris Kursietis, Tasse Film, lota Productions (Beļģija), In Script (Lietuva), Arizona Production (Francija))


LABĀKĀ PILNMETRĀŽAS DOKUMENTĀLĀ FILMA

Inga dzird (režisors Kaspars Goba, Ruckas mākslas fonds, Exitfilm (Igaunija)

Karote (režisore Laila Pakalniņa, Kompānija Hargla, Mechanix Film (Norvēģija), Just A Moment (Lietuva)

Sestā diena (režisore Brigita Eglīte, Mistrus Media)

Spiegs, kurš mans tēvs (režisori Gints Grūbe un Jāks Kilmi, Mistrus Media, Kick Film (Vācija), 8 Heads Productions (Čehija), PIMIK (Igaunija))

Putina liecinieki (režisors Vitālijs Manskis, Vertov)


LABĀKĀ ĪSMETRĀŽAS FILMA

Dāvids un Goliāts (dokumentālā filma, Sandijs Semjonovs, Olafs Okonovs, Skuba Films, Latvijas Televīzija)

Rīgas ceriņi (animācija, Lizete Upīte, Papy 3D Productions (Francija), Atom Art (Latvija))

Nakts pitfāls (spēlfilma, režisors Ermīns Baltais, Tasse Film)

Skābeklis (spēlfilma, režisors Valērijs Oļehno, A Studija Gromče /А Студия Громче (Krievija, Latvija))


LABĀKĀ ANIMĀCIJAS FILMA

Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi (režisors Edmunds Jansons, Atom Art (Latvija), Letko (Polija))

Projām (režisors Gints Zilbalodis, Bilibaba)

Saule brauca debesīs (režisore Roze Stiebra, Lokomotīve)


LABĀKĀ DEBIJAS FILMA

7 miljardi gadu pirms pasaules gala (režisors Jānis Ābele, EGO MEDIA)

Koris. Diriģents. Kamēr (režisors un producents Emīls Alps)

Meklējot Mr. Kauliņu (režisors Kaspars Roga, SKUBA films)


LABĀKĀ TV FILMA VAI SERIĀLS

Nora (režisore Linda Olte, Latvijas Televīzija)

Sarkanais mežs (režisori Armands Zvirbulis, Normunds Pucis, Red Dot Media)

75 jautājumi Uldim Dumpim (režisore Agita Cāne-Ķīle, Latvijas Televīzija)


LABĀKAIS SCENĀRISTS

Alise Zariņa, Marta Elīna Martinsone (Blakus)

Gatis Šmits, Marta Elīna Martinsone (1906)

Juris Kursietis, Līga Celma-Kursiete (Oļegs)

Līga Gaisa, Edmunds Jansons (Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi)


LABĀKAIS SPĒLFILMAS REŽISORS

Alise Zariņa (Blakus)

Gatis Šmits (1906)

Jānis Ābele (Jelgava ’94)

Juris Kursietis (Oļegs)


LABĀKAIS SPĒLFILMAS OPERATORS

Aigars Sērmukšs (Jelgava ’94)

Bogumil Godfrejow (Oļegs)

Aleksandrs Grebņevs (Nekas mūs neapturēs)

Jānis Eglītis (Sonāte)

Jurģis Kmins (1906)


LABĀKĀ AKTRISE

Anta Aizupe (Blakus)

Elza Gauja (Nekas mūs neapturēs)

Inese Pudža (1906)

Kristīne Nevarauska (Nekas mūs neapturēs)


LABĀKAIS AKTIERIS

Andris Keišs (Nekas mūs neapturēs)

Āris Matesovičs (Blakus)

Jēkabs Reinis (Sarkanais mežs)

Mārtiņš Kalita (1906)

Valentin Novopolskij (Oļegs)


LABĀKĀ AKTRISE OTRĀ PLĀNA LOMĀ

Guna Zariņa (Oļegs)

Elīna Vaska (Sarkanais mežs)

Ieva Puķe (Jelgava ’94)

Inese Kučinska (1906)


LABĀKAIS AKTIERIS OTRĀ PLĀNA LOMĀ

Dawid Ogrodnik (Oļegs)

Jānis Vimba (Sarkanais mežs)

Jurijs Djakonovs (Sarkanais mežs)

Kaspars Zvīgulis (1906)

Toms Auniņš (1906)


LABĀKAIS MĀKSLINIEKS

Aivars Žukovskis (Jelgava ’94)

Jurģis Krāsons (Nekas mūs neapturēs)

Laura Dišlere (Oļegs)

Rūdolfs Baltiņš (1906)


LABĀKAIS KOSTĪMU MĀKSLINIEKS

Aija Strazdiņa (Jelgava ’94)

Evija Džonsone (Sarkanais mežs)

Keita (1906)

Līga Krāsone (Nekas mūs neapturēs)


LABĀKAIS GRIMA MĀKSLINIEKS

Ilze Trumpe (Sarkanais mežs)

Maija Gundare (Jelgava ’94)

Zane Žilinska (1906)


LABĀKAIS DOKUMENTĀLĀS FILMAS REŽISORS

Brigita Eglīte (Sestā diena)

Gints Grūbe, Jaak Kilmi (Spiegs, kurš mans tēvs)

Kaspars Goba (Inga dzird)

Laila Pakalniņa (Karote)

Vitālijs Manskis (Putina liecinieki)


LABĀKAIS DOKUMENTĀLĀS FILMAS OPERATORS

Aigars Sērmukšs (Spiegs, kurš mans tēvs)

Gints Bērziņš (Karote)

Valdis Eglītis (Sestā diena)


LABĀKAIS ANIMĀCIJAS REŽISORS

Edmunds Jansons (Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi)

Gints Zilbalodis (Projām)

Lizete Upīte (Rīgas ceriņi)

Roze Stiebra (Saule brauca debesīs)


LABĀKAIS ANIMĀCIJAS MĀKSLINIEKS

Elīna Brasliņa (Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi)

Gints Zilbalodis (Projām)

Ilze Vītoliņa (Saule brauca debesīs)

Lizete Upīte (Rīgas ceriņi)


LABĀKAIS KOMPONISTS


Gatis Ziema, Andris Gauja (Nekas mūs neapturēs)

Juris Kaukulis (Saule brauca debesīs)

Krzysztof A.Janczak, Edgars Šubrovskis (Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi)

Rihards Zaļupe (1906)

Tesa (Jelgava ’94)


LABĀKAIS SKAŅU REŽISORS

Anrijs Krenbergs, Saulius Urbanavičius (Karote)

Artis Dukaļskis (Sestā diena)

Ernests Ansons, Verners Biters (1906)

Ernests Ansons (Jelgava '94)

Jevgenijs Kobzevs (Nekas mūs neapturēs)


LABĀKAIS MONTĀŽAS REŽISORS

Armands Začs (Spiegs, kurš mans tēvs)

Dainis Kļava (2018)

Gatis Šmits (1906)

Julie Vinten (Blakus)

Mārtiņš Kontants, Inese Kļava (Sestā diena)


Studentu filmu konkurss


Apgaismība, Kristiāna Šuksta, Latvijas Kultūras akadēmija

Augstākā prioritāte, Jānis Miglinieks, Latvijas Kultūras akadēmija

Diskrēts, Žulijens Nuhums A. Kulibali, Latvijas Kultūras akadēmija

Dramatiskas beigas, Kerija Arne, Latvijas Mākslas akadēmija

Dzimtenīte, Dāvis Dreimanis, Latvijas Kultūras akadēmija

Ģimenes stāvoklis: neprecēts, Una Cekule, Latvijas Kultūras akadēmija

Lelles, Ieva Norvele, Latvijas Kultūras akadēmija

Palikt pa vidu. Lubāna klānos, Gunta Gaidamaviča, Latvijas Kultūras akadēmija

Zorjana Horobraja, Elita Kļaviņa, LKA Nacionālā Filmu skola


Pievieno komentāru

Latvijas ziņas