No 12.oktobra, šķērsojot Latvijas Republikas robežu, būs jāaizpilda elektroniskā anketa 3

Otrdien, 6. oktobrī, Ministru kabinets (MK) apstiprināja Iekšlietu ministrijas iesniegtos grozījumus MK Nr. 360 noteikumos “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” par “Ieceļotāju uzskaites kontroles informācijas sistēmas (IECIS)” ieviešanu.

Elektroniskās anketas būs pieejamas no jebkuras viedierīces un aizpildāmas īpašā tīmekļvietnē “Covidpass.lv” no 12.oktobra. Tas nozīmē, ka personām, kas iebrauc Latvijas Republikā līdz 11. oktobrim plkst. 23:59, vēl ir jāaizpilda papīra anketas, par kurām tāpat kā šobrīd – parūpēsies pārvadātāji. Iestājoties 12. oktobrim, jau būs pieejama mājaslapa “Covidpass.lv”, un personām, kas šķērsos Latvijas Republikas robežu, obligāti būs jāaizpilda anketa un jāparāda saņemtais QR kods robežsargiem.

Apliecinājuma aizpildīšana ir obligāta visiem ieceļotājiem, un tas ir jāveic ne agrāk kā 48 stundas pirms Latvijas Republikas robežas šķērsošanas. Personai anketā jānorāda savs vārds, uzvārds, personas kods, kontakttālrunis saziņai un faktiskās dzīvesvietas adrese, kurā persona būs sasniedzama, kā arī valstis un izbraukšanas datumus, kurās persona uzturējusies pēdējo 14 dienu laikā pirms ierašanās Latvijas Republikas teritorijā u.c. Katrai pilngadīgai personai apliecinājums ir jāaizpilda atsevišķi, nepilngadīgām personām apliecinājumu aizpilda vecāki vai likumīgie aizbildņi.

Pēc apliecinājuma anketas aizpildīšanas ieceļotājs saņems personificētu QR kodu, kas apliecinās datu iesniegšanu. Ja gadījumā QR kods tiks nozaudēts, mājaslapā ir izveidota funkcija “saņemt QR kodu” atkārtoti, ievadot e-pasta adresi.

Anketā norādītie dati tiks automātiski nodoti tiesībsargājošajām iestādēm – Valsts policijai (VP), Valsts robežsardzei (VRS) un Slimību profilakses un kontroles centram (SPKC). Personas dati tiks uzglabāti 30 dienas ar mērķi saņemto informāciju izmantot epidemioloģiskās drošības nodrošināšanai un kontaktpersonu izsekojamībai. Pēc 30 dienām personas dati tiks automātiski dzēsti.

Elektronisko ieceļotāju reģistrācijas sistēmu IECIS, kas turpmāk kalpos kā elektroniska pašdeklarēšanās sistēma (apliecinājuma anketa) personām, kuras ierodas vai atgriežas Latvijā no ārvalstīm, ir izstrādājis Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs sadarbībā ar VP, VRS un SPKC.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Inese

Ha-ha!Nekas netiks dzēsts pēc 30 dienām,viss tāpat paliks sistēmā un pēc tam varēs brīnīties-kā tajā vai citā situācijā kaut kas zin ,kur esi bijis pirms gada vai mēneša!Viss ir domāts totālai izsekošanai!Ja tas domāts covidam,tad kāds te sakars policijai?????Neticiet nevienam!

pirms 4 mēnešiem, 2020.10.06 20:04

Inese

Latvijā mūs te represē ,tagad arī pa Eiropu latvieši nevarēs brīvi pārvietoties!!!!!!Skandina ,ka agrak PSRS bijusi totāla kontrole,tagad ir simts reiz lielāka kontrole par iedzivotājiem!Brauciet prom visi,kuri variet aizbraukt uz neatgriešanos uz šo valsti!!

pirms 4 mēnešiem, 2020.10.06 20:13

Nokia5110

Un ja mans telefons ir nokia 5110??
Man patīk, kad baterija tur nedēļu,internetu lietoju tikai bibliotēkas,kuras dabīgi neiešu,lai neapdraudētu ,pat nezinu ar ko...
Vai valdība domā,ja jau izbrauc,ir nauda,nabagi pēc viņu domām sež mājas...
Vai nesākas cilvēku ...tāda kā dalīšana..

pirms 4 mēnešiem, 2020.10.07 01:51

Latvijas ziņas