No 20.novembra par sejas masku nelietošanu varēs piemērot līdz 50 eiro sodu 7

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Covid-19 infekcijas pārvaldības likumā, kas nosaka no 20.novembra ieviest sodu par mutes un deguna aizsegu nelietošanu sabiedriskās vietās, kur to lietošanu prasa normatīvie akti. Valdībā iepriekš atbalstītos grozījumus sagatavojusi Tieslietu ministrija (TM) un tie nosaka, ka par mutes un deguna aizsega nelietošanu varēs piemērot brīdinājumu vai naudas sodu 10 līdz 50 eiro apmērā.

Tāpat no likuma grozījumiem izriet, ka valsts sagādātos individuālos aizsardzības līdzekļus jeb maskas maznodrošinātajiem no 20.novembra būs jāizdala pašvaldību iestādēm. Likumā arī noteikts līdzīgs regulējums, ka pašvaldības nodrošina, ka no 20.novembra trūcīgām un maznodrošinātām personām ir pieejami mutes un deguna aizsegi. Kā skaidroja Tieslietu ministrijas pārstāve Laila Medina, šai vajadzībai ir paredzēts iegādāties vairākkārt lietojamās maskas divu eiro vērtībā, kuras varēs mazgāt vismaz 30 reizes.

Kā datums masku izdalīšanai noteikts 20.novembris, jo masku lielo iepirkumu paredzēts veikt līdz 15.novembrim. Reizē atbildīgās komisijas sēdē izskanēja, ka jau tuvākajās dienās būs pieejamas apmēram 100 000 masku.

Reizē tika noraidīts vairāku deputātu priekšlikums komersantiem piemērot sodu līdz 5000 eiro par sejas masku lietošanas pienākuma nekontrolēšanu. Šādu rosinājumi bija virzījuši deputāti Rihards Kols (NA), Kaspars Ģirģens (KPV LV) un Edvīns Šnore (NA).

Tāpat atbalstu nesaņēma nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK deputāta Jāņa Dombravas priekšlikumu līdz gada beigām ārzemniekiem neizsniegt jaunas termiņuzturēšanās atļaujas un ilgtermiņa vīzas.

Naudas soda apmērs tiks noteikts, ievērojot individuāla pārkāpuma bīstamību un nepieciešamību noteikt samērīgu sodu, salīdzinot ar atbildību par izolācijas, karantīnas un pašizolācijas ierobežojumu pārkāpšanu. Soda apmēru noteiks pašvaldības policija vai Valsts policija (VP).

Ministrija uzsver, ka pieņemtās likuma izmaiņas izstrādāts straujās Covid-19 infekcijas izplatības dēļ, kā rezultātā epidemioloģiskās drošības nodrošināšanai ir nepieciešams pieņemt arvien stingrākus ierobežojumus, lai mazinātu sabiedrības inficēšanās riskus.

Pašlaik MK ir noteicis prasību lietot mutes un deguna aizsegus pasažieriem sabiedriskajā transportlīdzeklī (bērniem maska jālieto no 13 gadu vecuma), noteiktās pasākuma norises vai saimnieciskā vai publiskā pakalpojuma sniegšanas vietās, kā arī atsevišķu administratīvo teritoriju publiskajās telpās, kur nav iespējams nodrošināt divu metru distanci.

Šodien Covid-19 likums arī papildināts ar nomu, ka epidemioloģiskās drošības mērķu sasniegšanai ieslodzīto lietas tiesās primāri izskatīs videokonferences režīmā, izņemot lietas, kas satur valsts noslēpuma objektu.

Ministrijā uzskata, ka paaugstināta Covid-19 inficēšanās riska situācijā ieslodzīto konvojēšana uz tiesu ievērojami palielina risku Covid-19 infekcijas nonākšanai ieslodzījuma vietās. Attiecīgais nosacījums būs spēkā tik ilgi, kamēr pastāvēs epidemioloģiskās drošības draudi saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatību.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Ugo

Vai tad mainīts administīvo likumu kodekss un tas ir publicēts Latvijas vēstnesī?

pirms 3 mēnešiem, 2020.10.30 10:34

vestnesis

Visi grozījumi tiek publicēti Latvijas Vēstnesī, tā ka gan jau būs arī šis.

pirms 3 mēnešiem, 2020.10.30 10:47

ANTONS

Ņirdzat, ņirdzat kad pie trubas būsiet pieslēgti varēsiet baudīt kodeksus...

pirms 3 mēnešiem, 2020.10.30 10:45

Vilis

Aizej labāk ierauj šmakovku un paguli! Tev jau trubas ir smadzeni saēdušas.

pirms 3 mēnešiem, 2020.10.30 12:14

Njā.

Nu nebūs jau pārbaudāms,vai 30 reizes mazgās to masku,vai 130.Tāpat ari vienreizējās,zinu kas valkā nedēļām.Citiem jau skatos,baigi patīk.Visur liek.

pirms 3 mēnešiem, 2020.10.30 11:03

Skolnieciņš no svētbirzs

Nesvinēsim Halovīnu! Labāk paliksim mājās kopā ar saviem mīļajiem. Neblandīsimies, neķēmosimies un neubagosim saldumus. Labāk iedegsim zaļu svecīti uz palodzes un lūgsim Dabas Mātes aizsardzību! Lai Dabas Māte mūs sargā no ļaunuma! Valkāsim senlatvju spēka zīmes un pīlādžogu krelles, lai neviens mošķis mums netiek klāt. Būsim apzinīgi un ievērosim visus kovid-19 pandēmijas ierobežojumus. Sargāsim savu un savu līdzcilvēku veselību. Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi mūs sargā! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt!
Svētīgi, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
#Halovīns #DabasMāte #LatvjuDievi #LatvjuDievuSvētība #ZemesSpēks #saticība #veselība

pirms 3 mēnešiem, 2020.10.30 20:40

Sirmtētiņš pie avotiņa

Un kā tad ar ķekatās iešanu no ražas savākšanas līdz pat meteņiem? Vai tad tā nebija jautrībā ietērpta kopienas cilvēku savstarpēja pieskatīšana vai visiem ir ko ēst un visi sveiki veseli? Ja ķekatniekus nevarēja pabarot, tātad arī pašiem lāga nav ko ēst. Bet ja nav ko ēst, tad variantu bija tikai trīs - iet zagt, ēst sugasbrāļus, mirt bada nāvē. Tā nu latvji ik pa laikam inkognito apstaigāja cits cita kaimiņus. Ja kādam gāja švaki - sametās un izvilka. Jo nebija nekā trakāka, bar badainu kaimiņu. Jāsāk raustīties par savu drošību. Pirmskristietības lavieši bija daudz gudrāki un praktiskāki nekā mēs te esam iedomājušies. Naivāki un paļāvīgāki - tas gan:(

pirms 3 mēnešiem, 2020.11.01 13:06

Latvijas ziņas