No nākamā gada samazinās bezdarbnieku pabalsta izmaksas termiņu un apmēru 2

No nākamā gada Latvijā paredzēts samazināt bezdarbnieku pabalsta izmaksas termiņu un apmēru, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" teica labklājības ministre Ramona Petraviča ("KPV LV").

Ministre stāstīja, ka līdzšinējo deviņu mēnešu vietā bezdarbnieka pabalstu no nākamā gada plānots maksāt astoņus mēnešus. Pirmos divus mēnešus pabalsts būs 100% apmērā no piešķirtā pabalsta, nākamos divus – 75% apmērā, nākamos divus – 50%, bet pēdējos divus – 45% apmērā. 

Šobrīd visiem bezdarbniekiem neatkarīgi no darba stāža pabalstu izmaksā deviņus mēnešus. Pirmos trīs mēnešus - 100% apmērā, nākamos trīs - 75% apmērā, bet pēdējos trīs – 50% apmērā no piešķirtā pabalsta apmēra, ziņo LETA.

Izmaiņas bezdarbnieku pabalsta izmaksā, iespējams, motivēs cilvēkus ātrāk atgriezties darba tirgū, jo darba rokast trūkst, sacīja ministre, norādot – vidēji bezdarbnieka pabalsts tiek izmantots četrarpus mēnešus.

Izmaiņas citos pabalstos nav gaidāmas, piebilda ministre.

Finanšu ministrija pēc 2020. gada valsts budžeta prioritāšu akceptēšanas valdībā norādīja, ka, ņemot vērā darbaspēka nepietiekamību Latvijā, kā arī reģistrēto bezdarbnieku skaita samazinājumu, Labklājības ministrijai jāpārskata bezdarbnieku pabalsta politika un jāsagatavo attiecīgi grozījumi likumā par apdrošināšanu bezdarba gadījumā. Tādējādi bezdarbnieku pabalstu politikas pārskatīšana fiskālo telpu 2020. gadā uzlabo par 12 miljoniem eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Aija

Tik uz priekšu. Būs vairāk slimnieku, arodslimību un invalīdu. Pie šodienas darba citu variantu nav. Īsti normāli tas nav. Ja gribi strādāt maizes darbu,tad mājas dzīve ir jāaizmirst. Skumji. Aprēķināts vien,cikos mazais bērns ir jāceļ,ja pusē septiņos viņš jau ir bērnudārzā. Tāpat mazie skolnieki. Tāpēc jau mēs slimojam.

pirms gada, 2019.09.22 17:48

Ance

Noteikti nevar mērīt visus cilvēkus pēc vienas mērauklas. Ir tik dažādi iemesli, kāpēc nestrādā. Bet dzērāji ir īpaša suga. Bezdarbniekam vajag pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai,jo ar autobusiem ir katastrofa. Jo mašīnu neuzturēsi ar minimālo algu. Tagad nolikvidēja Alūksnes autobusu,ar kuru jau gadiem braucu no darba mājā. Viss, vairāk nav neviena. Neredzu risinājuma.

pirms gada, 2019.09.23 09:44

Latvijas ziņas