Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nodokļu maksātājiem saziņa ar VID plānota tikai elektroniski 3


Saeima ceturtdien, 9.janvārī, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus nodokļu un nodevu likumā, kas paredz, ka iesniegumus Valsts ieņēmumu dienestam (VID) nodokļu administrēšanas jautājumos no 2021.gada nodokļu maksātāji varēs iesniegt tikai elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS).


Plānots, ka jebkurš iesniegums, kurā ietverts VID kompetencē esošs lūgums, sūdzība, jautājums vai priekšlikums, kā arī gada ienākumu deklarācija, būs jāiesniedz tikai elektroniski.


Lai personas, kas nav EDS lietotājas, varētu apgūt iemaņas darbam ar elektronisko sistēmu, ka arī, lai VID varētu veikt izglītojošus pasākumus un informēt iedzīvotājus par gada ienākumu deklarācijas aizpildīšanu un iesniegšanu elektroniski, izmaiņas plānots ieviest no 2021.gada 1.janvāra.


Lai persona varētu lietot EDS, tai būs jāreģistrējas kā elektroniskās deklarēšanas sistēmas lietotājam. To varēs izdarīt tiešsaistē, autentificējoties ar internetbanku, elektronisko identifikācijas karti vai drošu elektronisko parakstu. Tāpat par EDS lietotāju varēs kļūt, personīgi iesniedzot rakstisku iesniegumu VID un apliecinot savu identitāti. VID iesniedzēju reģistrēs kā EDS lietotāju un tam piešķirs lietotājvārdu un paroli.


Likuma grozījumi rosināti, lai paātrinātu informācijas apriti un samazinātu administratīvo slogu gan nodokļu maksātājiem, gan nodokļu administrācijai. Patlaban VID nodokļu maksātājiem nodrošina vairāk nekā 220 dažāda veida pakalpojumus nodokļu (nodevu) administrēšanas un muitas jomā. VID dati liecina, ka pagājušajā gadā no fiziskajām un juridiskajām personām saņemti turpat 95 tūkstoši, bet šī gada pirmajos septiņos mēnešos virs 50 tūkstošiem dokumentu papīra veidā, teikts grozījumu anotācijā.


Tāpat VID statistika liecina, ka ik gadu apmēram 18 procenti no gada ienākumu deklarācijām tiek iesniegtas papīra veidā, un to atbilstoša apstrāde VID 2017.gadā izmaksāja vairāk nekā divus miljonus eiro.


Apspriežot iecerētās izmaiņas, par likumprojekta virzību atbildīgās Budžeta komisijas sēdē izskanēja vairāki jautājumi, tostarp par to, cik samērīga ir pilnīga pāreja uz saziņu elektroniski. Tika uzsvērts, ka ikvienam, kam ir nepieciešams, piemēram, noskaidrot kādu interesējošu jautājumu, iesniegt sūdzību vai apstrīdēt pieņemtu lēmumu, ir jānodrošina iespēja to izdarīt.


Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme, kā arī Finanšu ministrijas pārstāvji iepriekš deputātiem apliecināja, ka vairākus jautājumus plānots risināt, sniedzot priekšlikumus likumprojekta otrajam lasījumam, tostarp par nodokļu administrācijas ieceri fiziskajām personām piedāvāt parakstīt jau priekšaizpildītu ienākumu deklarāciju no VID rīcībā esošajiem datiem.


Pievieno komentāru

Komentāri 3

Atbilde

Nu kā jūs to iedomājaties. Cilvēki,kas ar savu algu nevar atļauties nopirkt datoru un katru mēnesi maksāt par internetu. Neko viņš nesaprot no datora,nav viņam bērnu,kas to izdara. Kas notiks. VID būs vēl garākas rindas,jo cilvēki ies ar saviem čekiem pie jums. Tagad vismaz varēji mājā vienā mierā sarakstīt un salīmēt, saskaitīt kopā un iestādē tikai paskatījās pasi,lika nedaudzus ciparus ierakstīt lapā,ko pašas kundzes sarēķināja un tūlīt pateica rezultātu. Augstākais,aizņēma piecas minūtes. Kāpēc nav padomāts kā ir tik lielas rindas un nebūt nav tikai veci cilvēki,cik tur nav pusmūža cilvēku. Tātad,droši vien nav ne tik vienkārši,ne saprotami. Vai nav datora. Kā man var piespiest savus datus likt internetā,it īpaši kur saistībā ar naudu. Cik nav gadījumu,kā mistiski pazūd nauda no konta. Iznāk,kā mēs paliekam gudrāki un vairāk cilvēku iesniedz deklarācijas, tāpēc izdomāja,kā cilvēkus apturēt. Citādi padaudz jāmaksā atpakaļ. Murgs.

pirms 3 mēnešiem, 2020.01.10 10:55

Ance

Lūdzu,Dzirkstelīt,noskaidro,kas nākošgad būs jādara. Šogad vēl paliek pa vecam? Tas nozīmē,kā jāņem savi čeki rokā un jāiet uz VID? Kas tad notiks? Kamēr mācīs cilvēku,kas nav roku licis klāt datoram? Nesaprotu.

pirms 3 mēnešiem, 2020.01.10 10:59

###

VID Gulbenē strādā tikai 2 dienas,nav nevienam tur laika mācīt,un to nevar iemācīt pusstundas laikā,manā draugu lokā visi nodokļi ir atmaksāti,nekas nav pazudis,tikai pašiem izdarot aprēķinus nedrīkst kļūdīties

pirms 3 mēnešiem, 2020.01.10 12:38

Latvijas ziņas