Noskaidro Latvijas lielāko ķirbi

Šodien, 25. oktobrī, “Latvijas lielākā ķirbja čempionātā” noskaidroti šī gada lielāko ķirbju audzētāji. Vērienīgākā dižoga izaugusi Gundegai Neimanei Kuldīgas pusē, sasniedzot 335x319 cm apkārtmēru un 329,5 kg atzīmi. Čempionātu Rīgas Zooloģiskajā dārzā kā ierasts organizē “Maxima Latvija”, godinot Latvijas vietējos dārzeņu audzētājus.


Čempionāta finālā uz Rīgas Zooloģisko dārzu tika atvesti desmit finālisti – Latvijas lielākie ķirbji no Kuldīgas, Dobeles, Ventspils, Ādažiem, Nīcas un Auces. Svinīgo mērīšanas un svēršanas procesu nodrošināja Latvijas vadošo spēkavīru Agra Kazeļņika un Aivara Šmauksteļa spēcīgais tvēriens, kā rezultātā sarindoti TOP 10 smagākie ķirbji. Otrās vietas ieguvējs ir Ingrīdas Kuzmickas audzētais ķirbis, sasniedzot 216,5 kg, savukārt trešo vietu – Martas Dupkevičas 135 kg ķirbis. Tiem seko Lindas Kuzmickas 124 kg dižoga no Ādažu puses un vēl divi Kuzmicku ģimenes ķirbji, kas svēra attiecīgi 123 kg un 90 kg.


“Latvija var lepoties ar audzētājiem, kas spēj izaudzēt tik iespaidīgas dižogas! Tāpēc jau 14. gadu pēc kārtas pulcējam lielākos ķirbjus Rīgas Zooloģiskajā dārzā, lai kopīgi atzīmētu lielās ražas svētkus. “Maxima Latvija” iestājas par ģimenēm un priecājamies redzēt, ka arī “Latvijas lielākā ķirbja čempionāts” pulcē ģimenes – kā sadarbība, tā veselīga konkurence ģimenes locekļu starpā par lielākā ķirbja titulu ir apsveicama. Lai šādas dižogas notiesātu, arī ir vajadzīga liela ģimene. Un tāda mīt Rīgas Nacionālā Zooloģiskā dārzā, kuras iemītnieki varēs baudīt visas šī gada lielākās Latvijas ogas. Kā pirmie ar ķirbjiem cienājās jaunās Savannas mājas iemītnieki – pērtiķi Geladas,” stāsta “Maxima Latvija” valdes loceklis Viktors Troicins.


Šogad “Latvijas lielākā ķirbja čempionātam” kopumā tika pieteikti 17 ķirbji no sešiem Latvijas novadiem – Kuldīgas, Ādažu, Ventspils, Skrundas, Nīcas un Bēnes. Raženākā ķirbja īpašnieks balvā saņēma dāvanu karti 350 eiro vērtībā pirkumiem “Maxima Latvija” veikalos visā Latvijā, otrās un trešās vietas ieguvēji – attiecīgi dāvanu kartes 220 un 150 eiro vērtībā. Savukārt visi pārējie finālisti tika apbalvoti ar dāvanu kartēm 70 eiro vērtībā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas