Notiks pašvaldību izaicinājumu hakatons "Zaļās un viedās pašvaldības", piedalās arī Gulbene

Līdz 10.oktobrim Vidzemes augstskolā un arī tiešsaistē norisinās pašvaldību izaicinājumu hakatons "Zaļās un viedās pašvaldības", aģentūru LETA informēja organizatori.

Hakatonam savus izaicinājumus iesniegušas četras Vidzemes un trīs Kurzemes pašvaldības ar mērķi veidot pilsētas zaļākas un viedākas, rast risinājumus dažādiem izaicinājumiem un piesaistīt pēc iespējas plašāku iedzīvotāju, ekspertu, profesionāļu loku, lai dzīves telpu veidotu kvalitatīvāku un pašiem tīkamāku.

Hakatonam Valmiera izvirzījusi trīs izaicinājumus, proti, pielāgošanās klimata pārmaiņām- prognozēšanas modeļa izveide, mikromobilitātes veicināšana ar inovatīvu un tehnoloģisku risinājumu palīdzību un bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes rūpnīcā iegūtā komposta materiāla izmantošana. 

Smiltene aktualizējusi jautājumus par alternatīvo energoresursu attīstību Smiltenes pašvaldības iestādēs un "Viedrades kvartāla" kompleksa attīstību. Cēsis meklēs risinājumus, kā pēc iespējas efektīvāk veikt kompostēšanu pilsētā, īpaši vecpilsētā. Gulbenei ir aktuāla pāreja uz ilgtspējīgu un efektīvu mobilitāti mazpilsētās un pilsētvides ūdenstilpju ekosistēmas un bioloģiskās daudzveidības saglabāšana, atjaunošana.

Klātienē Vidzemes augstskolā aicināti piedalīties dalībnieki, kuriem ir derīgi Covid-19 sertifikāti, bet pārējie interesenti varēs piedalīties hakatonā tiešsaistē.

Par labākajiem risinājumiem, vienā nedēļas nogalē iespējams iegūt balvas 4000 eiro apmērā. Hakatonā aicināti piedalīties gan studenti, gan pieredzējuši eksperti, gan kopienu aktīvisti, kuriem rūp, kas notiek apkārt un ir idejas, kā šos jautājumus risināt. Hakatona komandā būs daudz pieredzējušu ekspertu un mentoru, kas palīdzēs komandām 48 stundu laikā nonākt pie labākā risinājuma.

Pirmo reizi hakatons notiks vienlaicīgi Valmierā, Liepājā un tiešsaistē. Hakatonu rīko Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrika, kas pilda arī Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) koprades kontaktpunkta "EIT Climate-KIC Hub Latvia" funkcijas, sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Valmieras Attīstības aģentūru, Zaļo un viedo tehnoloģiju klasteri, "EIT Food Hub Latvia" un Latvijas pašvaldībām.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas