Pabriks: Latvija kļūst gatavāka drošības krīzes vairs nepieļaut

Latvija vienmēr bijusi kādu interesējoša ģeogrāfiska vieta, ceturtdien, debatējot par jauno Nacionālo drošības koncepciju, Saeimā sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Pabriks uzsvēra, ka pēdējos gados pasaulē kopumā drošības situācija mainījusies - pēc kara Ukrainā 2014.gadā saasinājušās attiecības starp Eiropas Savienību (ES), NATO no vienas puses un Krieviju no otras puses. "Ir pārkāpta virkne norunu, kā arī zudusi savstarpēja uzticība, taču, kad runājam par starptautiskajām attiecībām un drošību, ir būtiski, lai starp valstīm pastāvētu uzticība," akcentēja ministrs.

"Skatoties uz Latvijas un Baltijas ģeopolitiku, mēs nekad neesam bijuši ģeogrāfiska vietas, kas nevienu neinteresētu," secinājis Pabriks. Viņš pauda, ka, no vienas puses, tas ir labi, jo miera laikā te brauc tirgoties un investēt. Taču, no otras puses, kad pienāk krīze, mēs esam pirmie, kas cieš, uzsvēra politiķis.

"Mēs esam apņēmības pilni krīzes vairs nepieļaut un būt gataviem," sacīja Pabriks, piebilstot, ka tam ir vajadzīga visaptveroša sabiedrības atbilde.

Viņš uzsvēra, ka ir jāmaina sabiedrības domāšana un sabiedrības kultūra attiecībā uz drošības jautājumiem, atzīmējot, ka Aizsardzības ministrija jau ir veikusi virkni pasākumu, lai veicinātu domāšanas maiņu sabiedrībā.

Pabriks pastāstīja, ka Latvijai ir jādarbojas pretī ļoti labi nostrādātai "propagandas mašīnai", kas cenšas sašķelt ES, NATO un Rietumu sabiedrību. Tāpat pastāv citi draudi, kā arī pastāvīgi notiek kiberuzbrukumi. "Taču mēs nesēžam rokas klēpī salikuši. Mēs domāja par visaptverošas valsts aizsardzības ieviešanu Latvijā," skaidroja ministrs.

"Mēs vēlamies drošības jomā nākotnē stāvēt uz divām kājām - viena kāja ir NATO, bet otra - Latvijas sabiedrība," sacīja Pabriks.

Vērtējot Nacionālo drošības koncepciju, Pabriks uzsvēra, ka tā ļoti reālistiski ataino situāciju reģionā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas