Papildu līdzekļus mediķu algām nākamajam gadam, visticamāk, vairs nemeklēs 1

Papildu līdzekļi mediķu algu palielināšanai nākamajam gadam, visticamāk, vairs netiks meklēti, izriet no koalīcijas partiju pārstāvju sacītā žurnālistiem pēc pirmdien notikušās Sadarbības padomes sēdes.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) sacīja, ka veselības ministrei Ilzei Viņķelei (AP) janvārī valdībā jāvirza jauna mediķu atalgojuma sistēma.

"Mēs kā valdība saprotam, ka tiešām svarīgi rast iespējas uzlabot veselības aprūpes sistēmu. Mūs interesē un mums rūp gan pacientu intereses, gan arī mediķu intereses. Ministre strādā pie sistēmiskiem uzlabojumiem. Gaidām, ka janvārī būs skaidrība, kāda būs mediķu nākotnes atalgojuma sistēma," teica valdības vadītājs.

Taujāts, vai jautājums par papildu līdzekļu meklēšanu 2020.gada budžetā, lai nodrošinātu mediķu algu solīto pieaugumu, ir noslēgts, Kariņš uzsvēra, ka nākamā gada budžets Saeimā jau ir pieņemts, savukārt valdība turpina darbu pie 2021.gada valsts budžeta.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) atgādināja, ka politiskais spēks iepriekš piedāvāja risinājumu mediķu algām nepieciešamo finansējumu nodrošināt, palielinot valsts budžeta deficītu. "Priekšlikuma mērķis bija risināt minēto jautājumu. [..] Koalīcijā šis priekšlikums neguva atbalstu, un patlaban ir svarīgi piedāvāt sistēmiskus risinājumus atlīdzības sakārtošanai," teica ministrs.

Vaicāts, vai nākamā gada budžetā vairs netiek meklēti papildu līdzekļi mediķu algām, Pūce atbildēja, norādot, ka 2020.gada valsts budžetā mediķu atalgojumam papildus piešķirti 60 miljoni eiro.

Jau vēstīts, ka no iepriekš Saeimas iecerētajiem 120 miljoniem eiro 2020.gada budžetā mediķu atalgojuma palielināšanai piešķirta puse jeb 60 miljoni eiro.

Ņemot vērā nozares neapmierinātību, partiju apvienība "Attīstībai/Par!" rosināja trūkstošo naudu rast, palielinot valsts budžeta deficītu. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pagājušās nedēļas beigās norādīja, ka šāds solis nebūtu saprātīgs.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Atbilde

Vispirms ar likumu jāievieš,kurš ārsts strādā poliklīnikā,tas tur arī reāli strādā kārtīgu darba laiku,8stundas. Tas,kas strādā poliklīnikā,tas tur arī strādā kārtīgi savu maiņu. Nevis daudzās vietās pa stundiņai , bet visur ar atsevišķu algu. Ja gribi strādāt privātpraksē,lūdzu,tikai tad slimnīcā un poliklīnikā tev nav ko darīt. Ārstē un operē,kur gribi. Tad nebūs bezgalīgu rindu mēnešiem pie ārsta,ja ārsts strādās katru darba dienu 8stundas. Pēc tam diez vai gribēsies lēkt kaut kur apkārt. Lai strādā,kā mēs, parastie cilvēki. Un slimnīcas un poliklīnikas ir jāvada ārstiem,kas zin,ko vajag. Nevis tāds vadītājs,kas slimnīcā saņem 8000 tūkst, otrā darbā 4000. Pakļausies,kur te ir kāds darba laiks. Tāpēc strādnieki saka,nekad nevar satikt priekšnieku,nekad nav darbā. Šī sērga ir jāizskauž. Nav jau kolhozu laiki,kad kaut ko varēji izsist,tikai esot kopā pirtī. Tagad tehnikas laikmetā drīz pat uz tualeti vairs nebūs jāiet. Ja jau pat tualetes papīra spainis jau ar kustību atverams. Un kur,- VID. Tā sasmējāmies,kā rādīja!!! Kur vēl tālāk aiziesim?

pirms gada, 2019.11.27 09:35

Latvijas ziņas