Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Paplašina COVID-19 skarto valstu sarakstu; analīzes mājās ņems arī laboratorija

No 7. marta tiek paplašināts COVID-19 skarto valstu saraksts, uz kurām ir attiecināti īpaši piesardzības pasākumi. Ņemot vērā izmaiņas epidemioloģiskajā situācijā, gadījuma definīcijā jeb rīcības kārtībā pie aizdomām par COVID-19 tiek iekļauta visa Itālija. Šādu lēmumu šodien pieņēma Valsts operatīvās medicīniskās komisijas sēdē (VOMK).

Tas nozīmē, ka analīzes uz COVID-19 personai tiks veiktas, ja viņa būs atgriezusies no Itālijas, Ķīnas, Dienvidkorejas, Irānas, Japānas un Singapūras un 14 dienu laikā būs parādījušies gripai līdzīgi simptomi. Ņemot vērā risku saslimt, Veselības ministrija aicina cilvēkus uz šīm valstīm nedoties. Jāņem vērā arī tas, ka pēc atgriešanās no minētajām valstīm bērnam 14 dienas būs jāpavada mājās karantīnā.

Papildus VOMK lēma, ka laboratoriskas analīzes uz COVID-19 tiks veiktas visiem pacientiem ar smagiem akūtas respiratorās infekcijas simptomiem, kuri atrodas intensīvajā terapijā.

Vienlaikus, lai cilvēkiem analīžu veikšana būtu ērtāka, no rītdienas laboratorisko izmeklējumu paraugu noņemšanai aizdomu gadījumos par saslimšanu ar COVID-19 pie pacienta mājās visā Latvijā dosies Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķu brigāde vai ārstniecības personas no SIA “Centrālā laboratorija”.

Iedzīvotājiem, kuriem 14 dienu laikā pēc atgriešanās no COVID-19 uzliesmojuma skartajām teritorijām parādās saslimšanas simptomi – paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, – ir jāzvana uz 113. Šādi jārīkojas arī cilvēkiem, kuri ir noteikti par kontaktpersonām ar COVID-19 infekcijas slimnieku un kuriem 14 dienu laikā parādās saslimšanas simptomi (kontaktpersonas nosaka SPKC epidemiologs). NMPD nodos izsaukumu savai mediķu brigādei vai laboratorijas speciālistam, kuri pie pacientiem uz mājām dosies ar laboratorijas automašīnu un tāpat kā NMPD mediķi lietos aizsargtērpu.

NMPD direktore Liene Cipule uzsvēra, ka, piesaistot Centrālāa laboratorijas speciālistus, analīžu paraugu noņemšana aizdomu gadījumos par jauno vīrusu kļūst efektīvāka un pacientam ērtāka. Tā iespējams nodrošināt, ka ne vien galvaspilsētā, bet visā Latvijā analīžu paraugu noņemšana tagad var notikt pacienta dzīvesvietā.

Analīžu paraugu noņemšanu pacienta dzīvesvietā veiks tad, ja COVID-19 slimībai raksturīgie simptomi nebūs izteikti. Nopietnos gadījumos analīžu veikšanai pacienti ar NMPD mediķu brigādi tiks nogādāti uz sekojošām slimnīcām: Rīgā – uz Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāru “Latvijas Infektoloģijas centrs” un Bērnu klīniskā universitātes slimnīcu, bet reģionos – Ziemeļkurzemes reģionālo slimnīcu Ventspilī, Liepājas reģionālo slimnīcu, Vidzemes slimnīcu, Daugavpils reģionālo slimnīcu un Rēzeknes slimnīcu.

         Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) nodrošina iespēju iedzīvotājiem saņemt atbildes uz interesējošajiem jautājumiem par jaunā koronavīrusa izraisīto slimību COVID-19. Zvanot uz telefona numuru 67387661 (darbdienās, no 08:30 līdz 17:00), SPKC speciālisti sniegs iedzīvotājiem atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar COVID-19, tostarp par rekomendācijām attiecīgajā situācijā un norādīs, kur var meklēt vairāk informācijas par interesējošo tēmu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas