Par "Gada augu 2021" izvēlas pļavas jeb parasto ķimeni

Latvijas botāniķu biedrība par 2021.gada augu izvēlējusies ķimeni. Šāda informācija lasāma biedrības mājaslapā.

Ķimeņu garšu un smaržu Latvijā pazīst visi – tās ieceptas rudzu maizē, iekaisītas skābētos kāpostos, iesietas jāņusierā. Ķimenes atradīsim žāvējumos, marinādēs un citos ēdienos. No ķimenēm gatavo tēju un ķimeli – ķimeņu liķieri. Ķimeni izmanto kā ēteriskas eļļas un citas vērtīgas vielas saturošu ārstniecības augu, piemēram, gremošanas sistēmas darbības uzlabošanai, nervu nomierināšanai, cukura līmeņa regulēšanai. Šis augs ir vērtīga mājlopu garšzāle ganībās, veicinot gremošanu un ēstgribu.

Literatūrā atrodamas ziņas, ka pļavas jeb parastā ķimene Latvijā ir bieži sastopama suga. Bet vai tā joprojām ir? Pēdējā gadu desmitā novērots, ka šķietami parastais augs savvaļā kļūst arvien retāk sastopams. Grūti atrast pļavu, kur varētu salasīt ķimeņu pušķi tējai.

Visticamāk, ķimenes izplatība samazinās vairāku apstākļu ietekmē. Samazinās sugai piemērotu dzīvotņu – dabisko, neielaboto zālāju platības. Tās aizaug vai tiek uzartas,  apmežotas, apbūvētas, atņemot dzīves telpu ne tikai retiem un aizsargājamiem, bet arī, līdz šim par parastiem uzskatītiem, pļavu augiem. Iespējams, ka būtisks faktors ir arī mežacūku kāre pēc ķimenēm – tās izrok un apēd smaržīgās, sulīgās saknes. Mežacūku skaits Latvijā, pirms Āfrikas cūku mēra izplatīšanās 2014. gadā, bija ievērojams, šie dzīvnieki varēja būtiski ietekmēt zālājus un tur sastopamos augus.

Jaunajā gadā Latvijas botāniķu biedrība meklēs atbildi uz jautājumu, kāda ir ķimenes pašreizējā izplatība un to ietekmējošie faktori. Ikviens ir aicināts ziņot par pļavas ķimenes atradnēm portālā "Dabasdati.lv" vai rakstot uz e-pastu "botaniku-biedriba@hotmail.com".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas