Par sankciju piemērošanu pret deviņām Krievijas televīzijas programmām

Saistībā ar Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālās pārstāves M. Zaharovas 21. novembra brīfingā pausto viedokli “Par Krievijas masu informācijas līdzekļu situāciju Latvijā”, Latvijas Ārlietu ministrija norāda, ka Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) 20. novembra lēmums anulēt retranslācijas atļaujas deviņām Krievijas televīzijas programmām nekādā veidā nav saistīts ar piekļuves ierobežošanu alternatīviem informācijas avotiem un šo programmu saturu.

Programmas ietilpst holdingā, kura patiesais labuma guvējs ir Jurijs Kovaļčuks, pret kuru noteiktas Eiropas Savienības sankcijas (ES) par Ukrainas teritoriālās integritātes, suverenitātes un neatkarības graušanu.

ES regulās noteiktās sankcijas ir saistošas un tieši piemērojamas Latvijā. Sankcijas pret personām, kuras atbalsta tādas darbības vai politiku, ar kuru tiek grauta vai apdraudēta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība ES noteica pēc Krievijas veiktās Ukrainas Krimas autonomā apgabala un Sevastopoles pretlikumīgās okupācijas un aneksijas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas